AnalizBitcoinEthereum

Ethereum Fiyatı 275 Dolara Yükseldi – Bitcoin 9.600 Dolardan Alıcı Arıyor – Hangisi Alınmalı?

Ethereum fiyatı bugün gün içerisinde 265 dolar sınırını da geçti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’e oranla son dönemde gerçekten iyi performans gösteren hatta tüm kripto para piyasasını yukarı taşıyan altcoinlerin “babası” Ethereum, yatırımcılarını memnun etmeye devam ediyor.

Birçok gün önce 244 dolardan kendisine alıcılar arayan Ethereum’un bugün gece geç saatlerde özellikle 265 doları aşmasından hemen sonra yatırımcılar birden lider altcoine ilgi göstermeye başladılar. Gün sonuna az saatler kala 265 dolar zincirini de kıran ETH, şu dakikalarda 275 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Yatırımcıların kısa vadeli beklentileri 300 dolara işaret ediyor olsa da, kısa vadede önce 283 dolar bandının aşılması gerektiğini belirten analistler, “ilk olarak 283 dolar aşılması, sonrasında ise 296 dolar sınırının geçilmesi gerekiyor. Daha sonrasında 300 dolar görülebilir. Bir balina eylemi olması veya ani talep patlaması yaşanması, BTC’nin beklenmedik şekilde değer kazanması bir anda ETH’yi kısa vadede aniden 300 dolara çıkarabilir.” diyor.

Ethereum fiyatının yükselmesi kripto para piyasası için son derece önemli çünkü lider altcoin diğer altcoinler için de büyük bir önem taşıyor. Altcoin fiyatlarının çökeceği, biteceği, batacağı iddia edilen bu pandemi döneminde özellikle Ethereum yatırımcılarının 300 doları görmesi halinde çok ciddi bir güven mekanizmasının oluşması ve daha fazla sayıda ETH yatırımcısının daha büyük oranlarda yatırım yapması bekleniyor.

Sıra Bitcoin’de: Beklentiler 10.000 Dolar

Bitcoin ise her zaman adından söz ettirmiş olan ve ettirmeye devam edecek tek kripto para birimi. Bugünlerde bir anda 100 dolar, ardından ise 200 dolar ve 100 dolar olarak değer kazanarak 9.500 dolar sınırını aşan lider kripto para biriminin uzun haftalardır göremediği 10.000 dolar seviyesine yükselip yükselmeyecek olduğu merak ediliyor. Bitcoin’in bugün bu dakikalarda kendisine 9.580 dolardan yeni alıcılar ve mevcut satıcılar ararken, BTC’nin kısa vadede 10.000 doları görebileceğine çok sayıda analist olumlu bakıyor.

10.000 dolar öncesinde eğer ki balinaların büyük desteği olmazsa ve balinalar güçlerini göstermezler ise 9.700 dolar eşiğinin hemen ardından 9.800 dolar eşiklerinin en kritik direnç noktaları olacağı belirtilmekte. 9.800 dolar seviyesine birkaç hafta önce ulaşan daha sonrasında ise gerileyen BTC’nin 9.900 doları görmeden direkt 10.000 dolara atlamasının da balinalar ve ani orta çaplı yatırımcıların desteği sayesinde olabileceğine inanılmakta. Güçlü bir balina eylemi sırasında bir anda 500 dolar kazanmasının bile mümkün olduğu bilinen Bitcoin’e yönelik tahminler bu dönemde güçlü alımlar yapılmasına işaret etmese bile tavsiyeler yatırımcıların kısa vadeli olarak bile alım yapmasının kazanç getirici unsurlar oluşturabileceğine inanılıyor.

Özellikle bu dönemde henüz daha yükseliş emaresi göstermemiş olan altcoinlere yatırım yapılmasa daha olumlu olarak bakan analistler BTC’nin ve ETH’nin bu seviyelerde tutunması ile bu hareketsiz altcoinlerin ciddi şekilde değerlenebileceğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir, piyasa koşulları her an değişebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu