AnalizEthereum

Ethereum Fiyatı 500 Doları Görecek Mi? – Analistler Yatırımı Öneriyor Ama…

Ethereum fiyatı Temmuz 2018'den beri en yüksek seviyesi olan 442 dolar seviyesine yükseldi.

Lider altcoin güç kazanmaya devam ediyor. Birçok altcoin kripto para birimine göre çok daha fazla sayıda yatırımcının tercih ettiği ve en güvenilir altcoin olarak kabul gören Ethereum’un bu dönemde yatırımcılarına kazanç fırsatları sağladığı biliniyor. 2017 yılının Aralık ayında Bitcoin’in 20 bin dolar rekoru kırması ile 1.440 dolar seviyesine yükselen ETH, bugün ise 500 doların altında seyrediyor. 500 doların altında olmasına rağmen Ethereum yatırımcıları kısa süre içerisinde rekorlar kırılmasa bile 500 dolar seviyesinin aşılabileceğine inanmak istiyorlar.

Lider altcoin fiyatının bugün 442 dolardan fiyattan işlem gördüğü bilinirken, bu seviyenin en son Temmuz 2018’de görüldüğü belirtiliyor.

Ethereum Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Ethereum fiyatının yükselmeye devam edip etmeyecek olduğu büyük bir soru işaretine sebep oluyor. Altcoin fiyatlarının yükseliş eğilimi ve düşüşler gösterdiği bu dönemde özellikle de herhangi bir kesin beklenti içerisinde olmanın Bitcoin fiyatına bağlı olacağını belirten analistlerin sayısı son derece fazla.

Giderek artan Ethereum talebine rağmen piyasada bir anda düşüşler olmasının ve yeniden 400 dolar seviyesinin altına gerileme yaşanmasının mümkün olabileceği iddia edilmekte. Bunun sebebi olarak ise altın fiyatlarında yaşanan düşüşün hemen ardından yatırımcıların altına talep gösterebilecekleri ve Ethereum almak yerine kısa vadeli olarak altını seçebilme ve döviz yatırımları yapma istekleri gösterilmekte.

Analistler İçin Kısa Vadede Olumlu Görünüm Var

Analistlere göre kısa vadede Ethereum için 500 dolar seviyesinin aşılması günler sürebilir ve kısa süre içerisinde 500 dolar seviyesi görülebilir. Ancak eğer Bitcoin 11.000 doların altına gerileme gösterirse bu durumda kısa vadede Bitcoin’den dolayı Ethereum fiyatının 500 doları görebilmesi pek de mümkün olamayabilir. Lider kripto para birimi Bitcoin’in bu dönemde Ethereum fiyatını da yakından belirleyeceği çok açık bir şekilde görülüyor.

Bu dönemde yatırımcıların yapacağı en mantıklı işlem, düşüş yaşanılan durumlarda parçalı olarak değerlendirip direnç seviyelerinde elindeki malları satmak olacaktır. Bir ürünün her zaman yükselmesinin mümkün olmadığını bilerek ve FOMO etkisine kapılmayarak “parçalı” ve birden fazla coine yatırım yapmak, en doğru yatırım stratejisi olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu