AnalizEthereum

“Ethereum Fiyatı Gelecek Aydan Önce 183 Dolara Yükselebilir”

Ethereum fiyatında yatırımcıların beklentisi kısa vadede yükseliş olsa da analistlerin beklentisi daha da fazla.

Ethereum son birkaç gündür Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi sonucu yükseliş yaşadı. Kripto para birimi Ethereum son zamanlarda değer kazanmaya başladı ancak kısa vadede neler olabileceği konusunu yatırımcılar özellikle merak ediyor. Çok sayıda kripto para yatırımcısı aklında olan soru işaretlerine yanıt ararken, bir yandan ise kripto para birimlerinin değerinin bu dönemde ne olacağı sorusuna yanıt bulmak istiyor. Bitcoin’de kısa süre içerisinde yükseliş olabileceği beklentisi devam ediyor olsa da, yatırımcıların BTC’de yükseliş olup olmayacağına bağlı olarak ETH’de yükselip olup olmayacağı sorusuna yanıt aradıkları kesin.

Bugün 169 dolar seviyesinden kendisine yeni alıcılar arayan Ethereum, yakın zamanda ise kripto para pazarında daha fazla insanın ilgisini çekebilecek düzeyde. Ethereum’da kısa vadede beklentilerin ötesinde bir yükseliş olması mümkün olabileceği gibi düşüş beklentisi de yok değil.

169 dolardan sonra beklentiler bu ay içerisinde önce 173 dolar seviyesi, sonra 178 dolar seviyesi, en son 183 dolarla birlikte bu ay içerisinde en yüksek 183 doları görebileceği beklentisi mevcut. Analistlerin açıklamasına göre Ethereum alacak olanlar bugün hızlı hareket edip en az 20 gün vadeli yatırım yaparlar ise bu ay içerisinde %20’den fazla kazanç elde edebilirler.

Ancak ay sonuna doğru 183 dolara yükseliş olması beklentisi olduğundan dolayı 183 dolar seviyesinden yatırım yapılmaması öneriliyor. Kripto para piyasasında kısa ve uzun vadeli beklentiler yakın zamanda Bitcoin’de de yükseliş işaretleri veriyor olmasından ötürü Ethereum’da yükseliş beklentisi içerisinde olanların doğru beklentide oldukları söylenebilir.

150 ve 160 dolar seviyelerinin Ethereum için çok ucuz ve alınabilir seviyeler olduğuna değinen analistler 2020 yılı içerisinde ETH’den oldukça umutlular.

Mutlaka Hedef Belirlenmeli

Yatırımcıların planlı ve hedef belirleyerek kısa vadeli olarak önce 183 dolar beklentisinden kazanç elde edip sonrasında uzun vadeli bir yükseliş beklemenin daha doğru bir karar olabileceği kesin.

Yatırımcılar eğer 1 yıl vadeli Ethereum yatırımı yapar ve bu yükseliş gerçek olur ve satış yapmazlar ise bu durumda kazanç yerine 1 yıl sonunda hüsrana uğramak zorunda kalabilirler. Uzmanlara göre özellikle kripto para piyasasında yatırımcılar her zaman kendilerine bir hedef kâr oranı belirlemeli ve bu gerçekleştikten sonra satış yapmalı veya kârlı bir alana stop loss emir koyarak beklemeliler.

Örneğin 170 dolardan ETH alındıysa ve 200 dolar hedef belirlendiyse bu durumda 200 dolara satılmalı ya da 200 dolar seviyesi görüldükten sonra en kuvvetli destek noktasına stop loss emir konulmalıdır (örneğin 192 dolar seviyesi). Böylelikle her ihtimalde kâr edilmiş olacaktır.

Öte yandan kâr olmasa bile yatırımcılar her zaman ciddi kayıplara uğramamak için stop loss emir kullanmalılar. Unutulmamalı ki bazen az oranda zarar etmek de bir kârdır.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiştir. Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. Analistlerin görüşleri ve piyasanın gidişatı göz önünde bulundurularak yazılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu