AnalizEthereum

Ethereum İçin Yükseliş Sinyalleri Geldi mi? ETH Fiyat Analizi

Hangi seviyeler test edilebilir?

Dün global piyasalarda ABD bazlı hisse senetleri kapanış sonrası ciddi düşüşler gerçekleşti.

Özellikle facebook, paypal , spotify hisselerinde ciddi düşüşler yaşandı.

Borsalara baktığımızda bu hisse senetlerinde yaklaşık %15’in üzerinde düşüş görüldü.

Diğer bir yandan kripto paralar piyasasında Etherum ile ilgili  “Etherum, Solana ve daha fazla zinciri birbirine bağlayan popüler blok zincir köprüsü Wormhole hacklenme haberi ile beraber düşüş trendinde olan Bitcoin ve ETH tarafında geri çekilmelerin devamını tetikledi.

Özellikle söz konusu hacklenme haberi DeFi tarafında bir paniğe sebep oldu.

İlgili Haber
Wormhole Hacklendi,120.000 Ethereum (ETH) Çalındı! İşte Detaylar

Fiyatsal bazda genel olarak BTC tarafında 33.000 dolar destek seviyesinden alıcı bulup bu seviyeden yaklaşık %20 ye yakın yükseliş gerçekleştirmesi ETH tarafında da fiyat hareketlerine yansımalarına neden oldu.

Düşüş trendindeki fiyatlamasına devam eden Etherum dün ve bugün 2.800 dolar direncini test etti.

Şuanda 2.800 ve 2.900 dolar bandı önemli bir direnç aralığı olarak görünmektedir.

Fakat, henüz MA 50 / 100/ 200 hareketli ortalamaların üzerine çıkamayan ETH bulunduğu bu direnç seviyesinden ret gelmesi ile bir alt destek seviyesine bir dip daha yapmak için olası geri çekilmeler görülebilir.

Bir diğer açıdan bakarsak 23 Haziran ve 20 Temmuz tarihlerinde yükselişi başlatan major destek alanının aynısına benzer bir senaryo yaşanabilmesi durumunda 1.650 ve 1.800 dolar seviyeleri takip edilebilir.

ETH/BTC partitesine baktğımızda ise aynı durumun orada da geçerli olduğunu ve BTC karşısında ETH değerinin hareketli ortalamaların altında hareket ettiğini görebiliyoruz.

Fiyat şu anda direnç seviyesinin altında hareket etmekte. İyi senaryo olarak bu direnç seviyesini hacimli bir şekilde kırılıp üzerinde kalıcı olması durumunda ilk etapta 3.200 ve 3.500 dolar seviyeleri takip edilebilir.

Özetleyecek olursak; Hem USDT hem BTC paritesinde Ethereum’un direnç seviyesine yakın bir bölgede bulunduğundan ve henüz yeterli hacimin olmaması ile belirsiz harketlerin devamı ile olası geri çekilmeler görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu