EthereumHaberler

Ethereum Kurucusu Kripto Paraların Geleceğinden Endişeli!

Vitalik Buterin Time dergisine verdiği röportajda bazı endişelerini dile getirdi.

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin Time dergisine konuştu.

28 yaşında olan ve 9 yıl önce Ethereum’u bir para biriminden ziyade blok zincir teknolojisinden yararlanmanın bir yolu olarak hayal eden Buterin, gelinen nokta itibariyle kriptonun geleceğinden endişeli olduğunu ifade etti.

Kripto paraların spekülatif yönüyle ön planda olmasından rahatsız olan Buterin, kriptoların değeri ve hacmi yükselirken gurur ve korkunun aynı anda yükseldiğini söyledi.

“Kripto yanlış uygulanırsa çok fazla distopik potansiyele sahip”

Kriptoya karşı duyulan “aşırı zenginlik” beklentilerinin ve yatırımcıların tecrübesizliğinin kendisini endişelendirdiğini beliren ünlü kurucu popüler NFT koleksiyonu Ape Yacht Club’a atıfta bulunarak “Tehlikeli olan bu 3 milyon dolarlık maymunlara sahip olmanız ve bunun kumarın farklı bir türüne dönüşmesidir.” dedi.

Ethereum‘un her türlü sosyopolitik deney için dönüştürücü güç olmasını ve  daha adil oylama sitemleri, şehir planlamaları ve bayındırlık projeleri için fırlatma rampası görevi görmesini uman Buterin, bu güce yönelik vizyonun açgözlülük tarafından ele geçirilme riski altında olduğunu düşünüyor.

Buterin kriptonun bu yöne evrilmesinden endişe duyduğunu ve bu nedenle gönülsüzce onun geleceğini şekillendirmede kamusal bir rol üstlendiğini ifade ederken şunları söyledi;

“Eğer sesimizi kullanmazsak, inşa edilen tek şey  hemen karlı olan şeyler olacak. Bunlar da genellikle dünya için gerçekten en iyi olan şeylerden uzak olur.”

Rusya Ukrayna Gerilimi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında başlatılan kripto para yardım kampanyalarını da değerlendiren Buterin “Bu durum kripto alanındaki bir çok insana, nihayetinde kriptonun amacının milyon dolarlık maymun resimleriyle oyun oynamak olmadığını hatırlatmış olmasıdır. Bu da gerçek dünyada anlamlı etkiler bırakabilir.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu