BitcoinEthereumHaberler

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den Bitcoin Makalesi! “Cesur Olun”

Buterin'in son makalesini aktardık.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin kısa süre önce “Bitcoin Maksimalizminin Savunmasında” isimli yeni bir makale yayımladı.

Geleceğin Bitcoin değil, blockchain olduğunu yeniden hatırlatan Buterin “Dünyanın geleceği bir yada birkaç büyük kripto para birimi değil, birçok kripto para birimi olacak. Burada kazananalar kullanıcılarının ihtiyaçlarına hızlı uyum sağlamak için tek bir çatı altında güçlü bir liderliğe sahip olacak” dedi.

Bitcoin maksimalistlerinin ağ etkisine bağlı olmayan gerekçelerle diğer projeleri yok saymasının kabul edilemez olduğunu belirten Buterin, bunun düzeltilmeye yakın olabileceğini ifade etti.

“Dünya Tehlikeli ve Blok Zincir Karanlıktaki Işıktır”

Tehlikeli bir dünyada yaşıyoruz ve özgürlüğü korumak ciddi bir iştir diyen kurucu, blok zinciri teknolojisinin özünde bir güvenlik teknolojisi olduğunu belirtti.

“Blok zincir teknolojisi temelde tamamen insanları korumak ve böylesine düşmanca bir dünyada hayatta kalmalarına yardımcı olmakla ilgili bir teknolojidir.

Blok zincir diğer tüm ışıklar söndüğünde, karanlık yerlerde size bir ışıktır.

Düşük maliyetli bir ışık veya hippi enerji verimli bir ışık veya yüksek performanslı bir ışık değildir.

Bu, yalnızca tek bir şey için tüm bu boyutlardan fedakarlık eden bir ışıktır: Hayatınızın en zorlu mücadelesiyle karşı karşıya kaldığınızda yapması gerektiğini yapan bir ışık.

“Zehirli Maksimalizm”

Bazı Bitcoin maximalistlerinin toxic tavırlarının ağ etkisiyle ilgili olmadığını ve ortak kültüre zarar verdiğini ifade eden Buterin, Kevin Pham’ın paylaşımlarına atıf yaptı ve kendisinin gerçekte çok önemli kişilerle bir araya gelerek blok zincirin benimsenmesine katkı sunduğunu belirtti.

Makaleden ilgili bölüm

Bu da Buterin’in kendi temaslarını paylaştığı bölüm:

Makaleden ilgili bölüm

“Yalnızca para olmaya odaklanmak daha iyi para getirir” ve “Genel olarak, bir sektördeki en eski projeler en “gerçek” projelerdir.” diyen Buterin, zehirli olmayan maksimalizmin gerekli olduğunu ve fazla hoşgörünün çok sayıda dolandırıcıya kapı açabileceğini belirtti.

“Maksimalistler genellikle toksik ve tehlikeli bir tarikattır. Bir kripto para birimi çıkar çıkmaz Bitcoin’in üstün ağ etkisini devralacak kağıttan kaplan diye alay ederler. Gerçek şu ki, yukarıda tanımladığım maksimalizm argümanlarının hiçbiri ağ etkilerine bağlı değildir.

Bitcoin’in ölmeye hazırlanan zombi ağ etkisinde olduğu yaklaşımı da yanlıştır. Bitcoin, kesinlikle tek olmasa da, kategorinin mükemmel bir örneğidir.

Maksimalizm sadece Bitcoin için değildir. Diğer kripto varlıkların çoğunun dolandırıcılık olduğu ve yeni başlayanları korumak ve bu alanın en az bir köşesinin yaşamaya değer bir köşe olmaya devam etmesini sağlamak için bir hoşgörüsüzlük kültürünün kaçınılmaz ve gerekli olduğu çok açıktır.

Tek bir aceminin bir dolandırıcı tarafından iflas etmesine izin vermektense, iyi sonuçlanabilecek bir yatırımdan kaçınmaları için on acemiyi yanıltmak daha iyidir.

İnandığınız şey için güçlü bir şekilde durarak milyonları gücendirmek, herkesi mutlu etmeye çalışmaktan ve hiçbir şey için ayakta durmaktan daha iyidir.

Cesur olun. Değerleriniz için savaşın. Bir maksimalist olun.”

Makalenin orjinal metni için buraya tıklayabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu