binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinEthereum Kurucusu Vitalik Buterin'den Katman 2 Transferleri İçin Öneri Geldi! İşte Detaylar

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den Katman 2 Transferleri İçin Öneri Geldi! İşte Detaylar

Vitalik Buterin, varlıkların Katman 2 çözümleri arasında hızlı bir şekilde transfer edilmesini kolaylaştıracak bir öneri sundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, varlıkların Katman 2 (L2) çözümleri arasında hızlı bir şekilde transfer edilmesini kolaylaştıracak açık, merkezi olmayan bir protokolün geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Vitalik Buterin, Katman 2 Varlık Transferlerini Geliştirmek için Merkeziyetsiz Protokolü Savunuyor

Yaptığı bir açıklamada Buterin, operatör veya yönetim olmadan çalışan, sorunsuz ve verimli bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir protokole duyulan ihtiyacı vurguladı.

Buterin, böyle bir protokolün cüzdanların varsayılan gönderme arayüzlerine entegre edilmesini ve token transferleri, Ethereum Name Service (ENS) işlemleri ve hem kişisel hem de kurumsal akıllı sözleşme cüzdanları için anahtar değişiklikleri dahil olmak üzere çeşitli işlemlere olanak sağlamasını önerdi.

Bu entegrasyon, Ethereum ana ağına kıyasla ölçeklenebilirlikleri ve düşük işlem maliyetleri nedeniyle giderek daha fazla benimsenen farklı L2 ağları arasında varlıkların taşınması sürecini basitleştirmeyi amaçlamaktadır.

Buterin, “Varlıkları bir L2’den diğerine hızla taşımak için açık, merkezi olmayan (operatörsüz, yönetimsiz) bir protokol çok önemlidir. Bu, Katman 2 çözümlerinin işlevselliğini ve kullanılabilirliğini büyük ölçüde artıracak ve onları günlük kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirecektir,” dedi.

Buterin ayrıca, blockchain teknolojisinin finansal olmayan bir uygulamasının en iyi örneği olarak ENS’nin başarısını vurguladı.

İlgili Haber  Kripto Para Piyasası İçin Büyük Güne Son 4 Gün Kaldı: 2 Analist Görüşlerini Açıkladı

Kullanıcıların Ethereum adresleri ve merkezi olmayan web siteleri için insan tarafından okunabilir isimler kaydetmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan ENS, çeşitli platformlarda önemli ölçüde benimsendi ve entegrasyon gördü.

“ENS, blok zincirinin finansal olmayan en başarılı uygulamasıdır” diyen Buterin, finansal işlemlerin ötesinde daha geniş kullanım durumları için etkisinin ve potansiyelinin altını çizdi.

Merkezi olmayan bir varlık aktarım protokolü için gösterilen çaba, Ethereum topluluğu içinde farklı blok zinciri katmanlarında birlikte çalışabilirliği ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için devam eden çabaları yansıtıyor.

Katman 2 çözümleri gelişmeye devam ettikçe, bu tür yeniliklerin blok zincirinin benimsenmesi ve geliştirilmesinin bir sonraki aşamasını yönlendirmede önemli bir rol oynaması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail