coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum Vakfı ve Vitalik Buterin, Kripto Para Borsası Kraken'e Yüklü Miktarda Ethereum...

Ethereum Vakfı ve Vitalik Buterin, Kripto Para Borsası Kraken’e Yüklü Miktarda Ethereum Transfer Etti!

Ethereum'un arkasındaki kuruluş olan Ethereum Vakfı ve ETH kurucusu Vitalik Buterin, Kraken'e transfer gerçekleştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum ve arkasındaki teknolojilerin gelişimini destekleyen ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ethereum Vakfı, saatler önce 15.000 ETH’yi (yaklaşık 29.65 milyon dolar değerinde) kripto para borsası Kraken’e taşıdı.

Transfer, üç saat önce ETH fiyatı 1.976 dolar seviyesindeyken gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 1.960 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum Vakfı Daha Önce de Yüklü ETH Satışı Yapmıştı

Bu, Ethereum Vakfı’nın ETH varlıklarını elden çıkardığı ilk sefer değil. Bazı kaynaklara göre vakfın 2018’den bu yana ortalama 1.479 dolar fiyatla (toplam 440.7 milyon dolar) 298.000 ETH sattığı iddia ediliyor.

İlginç bir şekilde, ETH’nin fiyatı vakfın son transferinden bu yana ve daha önceki çoğu seferde de düşüş eğiliminde oldu. Bu durum, vakfın satışlarını piyasanın zirve noktalarından faydalanmak ya da daha fazla kayıptan kaçınmak için zamanlıyor olabileceğini düşündürüyor.

Bir diğer kayda değer işlem ise Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in adresi olan vitalik.eth tarafından yapıldı. Buterin, vakfın hamlesinden 18 saat önce Kraken’e 200 ETH (yaklaşık 396.000 dolar değerinde) transfer etti.

İlgili Haber  Bu Altcoinde Hacker Saldırısı Şoku: İki Coinin Fiyatta Ani Düşüş Yaşandı!

Ethereum Vakfı ve Vitalik Buterin’in ETH’lerini neden Kraken’e aktardıkları ya da bunlarla ne yapmayı planladıkları belli değil. Ancak bu ETH’lerin satılmış olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Ethereum Vakfı, Ethereum’un araştırma ve geliştirme çalışmaları için ana finansman kaynaklarından biridir. Ayrıca Ethereum geliştiricileri ve meraklıları için yıllık konferans olan Devcon’u da düzenlemektedir. Vakfın mali kaynakları ağırlıklı olarak çeşitli kaynaklardan gelen bağış ve hibelerden oluşuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları