blank
AnalizEthereum

Ethereum’da (ETH) Fiyatı Kimlerin Düşürdüğü Belli Oldu!

Ethereum'da yüklü satışların arkasında "orta seviye balinalar" bulunuyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), ayıların baskısından kaçamadı. Bitcoin fiyatının 31.000 dolar seviyesine gerilemesinden sonra %4 değer kaybı yaşayan ETH, özellikle bir grubun satış baskısına maruz kalıyor.

Orta Seviye ETH Balinaları Satış Yapıyor

Kripto para veri analiz firması Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre büyük çaplı Ethereum balinaları ellerindeki ETH’leri tutmaya devam ediyor. Buna karşın orta çaplı Ethereum balinalarının ise düşüş esnasında satmaya devam ettikleri ve fiyatı baskıladıkları net bir şekilde görülüyor. Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre 100 ile 10.000 arasında ETH’ye sahip olan cüzdanlar, tüm zamanların rekoruna ulaşıldıktan sonra yüklü satış yaptı.

10.000 ve üzerinde ETH’ye sahip olan balina cüzdanlarının ise her geçen gün daha fazla ETH almaya devam etikleri görülüyor. Yani şu an için küçük ve orta çaplı yatırımcılar ellerindekileri satarken, büyük çaplı balinalar fonlarına fon eklemeyi sürdürüyor.

Santiment verilerine göre aktif Ethereum arzı ise 3 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu da alım yapan balinaların fonlarını borsalardan çekip kendi cüzdanlarına aktardıklarını gösteriyor. Aynı Bitcoin’in yaşadığı gibi kurumsal yatırımcıların alımları yakında ETH için de likidite krizine yol açabilir.

İlgili Haber  "Bitcoin De (BTC) Böyle Yükseldi, Borsalardaki Ethereum (ETH) Arzı Alarm Veriyor!"

Santiment, aktif Ethereum arzının 15.221.670,324 olduğunu açıkladı. Daha önce ise 17 Ocak tarihinde en düşük seviyeye ulaşılmıştı. Bu durum aslında 4 gün gibi kısa bir sürede balinaların almaya, bireysel yatırımcının ise satmaya devam ettiğini gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu