Ethereum

Ethereum’da (ETH) Sona Geliniyor: Sıra Sepolia Test Ağında!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'da Merge adım adım yaklaşıyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) için teknik gelişmeler hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde fiyat olarak çok sert bir düşüş yaşayan ETH, buna rağmen ETH 2.0’ye geçiş için hiçbir sorun yaşamadı.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) İçin Hazırlıklar Son Hız Sürüyor: Merge İçin Yeni Adım!

Ethereum Hızı Arttırdı

Sepolia test ağı ise şimdi Ethereum yatırımcılarının beklediği sıradaki gelişme oldu. Sepolia test ağı üzerindeki Beacon Chain yani geçiş ağı resmen aktif edildi ve şu an için Ethereum 2.0’ye bu test ağı üzerinde geçiş bekleniyor.

Beacon Chain’in Ethereum 2.0’ye geçişi ile birlikte Sepolia test ağı üzerinde de Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına geçiş tamamlanmış olacak.

Sepolia ağındaki değişimin tam tarihi henüz verilmedi ancak bunun önümüzdeki haftalarda tamamlanması bekleniyor.

Test ağları gerçek Ethereum ağında bir sorun yaşanmadan önce büyük güncellemelerin test edilebilmesini sağlıyor.

Ethereum geliştiricileri böylece kullanıcıları etkilemeyecek şekilde sorunları çözebiliyor ve test edebiliyor. Ethereum ana ağının ETH 2.0’ye geçişinin de bu yaz döneminde tamamlanması bekleniyor.

Sepolia, 2021 yılında piyasaya sürüldü. Ethereum geliştiricilerinden Tim Beiko, Nisan ayında yaptığı açıklamada Ropsten test ağından sonra Sepolia’nın, devamında ise direkt olarak Ethereum ağının geçişi tamamlayacağını doğrulamıştı. Sepolia bu sebeple büyük bir öneme sahip.

Ethereum fiyatı ise 1.150 dolardan işlem görüyor ve bu olumlu haberin yansımaları yavaş yavaş görülmeye başlandı. ETH için yeniden 2.000 doların görülmesi ise Merge ile mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu