Ethereum

Ethereum’da Rekor Hacim Artışı

Geçtiğimiz bir kaç haftalık süreçte Bitcoin’in sert düşüşlerinden en çok etkilenen hiç şüphesiz Ethereum oldu. Gördüğü 167 dolar seviyesiyle 2018’in en dip noktalarına ulaşan Ether, hem yatırımcısını hem madencilerini bir hayli korkutmuştu.

Ancak son birkaç günlük ciddi artışlar Ethereum’u psikolojik sınır olan 200 doların üstüne attı. An itibarı ile 218 dolar seviyelerinde işlem gören ETH, son bir kaç günde yüzde 30’ları aşan yükseliş yaşadı.

Ayrıca Bitfinex üzerinde Ether işlem hacmi 850 milyon dolara ulaşarak son 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

850 milyon dolar seviyesi 15 Eylül 2017’den bu yana en yüksek işlem hacmi seviyesi olarak kendini gösterdi. Haftalık işlemlere bakıldığı zaman ise 3 milyar dolar ile Aralık ayından beri görülen en büyük hacim görüldü.

Analistler tarafından yapılan son iddialar ise Ethereum‘un önümüzdeki birkaç günlük süreçte 250 dolar seviyelerini zorlayacağı yönünde. Unutmamalı ki Bitcoin’deki sert bir düşüş tüm kripto para piyasasını olumsuz etkileyeceği gibi Ethereum’u da doğrudan etkileyecektir.

Bu süreçte altcoin yatırımı yaparken Bitcoin hareketlerine göre pozisyon almak olası zararlardan yatırımcıyı koyuyacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu