AnalizEthereumBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ethereum’da Yüzde 60’lık Yükselişin Devamı Gelecek Mi? Uzmanlar Ne Diyor? ETH Fiyat Analizi

Ethereum'da son haftalarda yaşanan yükselişin nedenlerini inceledik.

Ethereum’da bugün gerçekleşmesi beklenen şimdiye kadarki en büyük güncellemenin ETH’nin fiyatına etkisi çok önceden görülmeye başladı bile.

Merakla beklenen güncelleme haberi ile birlikte yatırımcılar harekete geçti ve Ethereum’un fiyatı 15 gün içerisinde son bir ayın en düşük seviyesi olan 1.700 dolar seviyelerinden yaklaşık %60 artışla 2.780 dolar seviyelerine ulaştı.

Bazı yorumculara göre Ethereum’un fiyatındaki bu arştın sebebi sadece beklenen güncelleme değil.

Nedenler arasında şüphesiz geçtiğimiz haftalarda Elon Musk’ın katıldığı Bitcoin konferansında yapılan olumlu açıklamalar var. Bu konuşmanın ve o dönemde piyasada çıkan olumlu haberlerin etkisiyle Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto piyasası yükseliş yaşadı.

Google’nin ABD reklam kısıtlamalarında değişiklik yaparak kısıtlamaları kaldırması da fiyattaki artışın başka bir sebebi olarak görülüyor. Google’ın 2018 yılında koyduğu kripto yasağını 3 Ağustos’ta kaldırması ile birlikte kripto para hizmeti veren kuruluşların reklamlarının yayınlanmasının önünde bir engel kalmadı.

İlgili Haber
Google Bitcoin ve Kripto Para Reklamlarını Serbest Bıraktı: Ama Bazı Alanlar Yasak!

Ancak ETH’nin Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi şüphesiz güncellemenin etkisiyle olan bir gelişme.

ETH Fiyatı İle İlgili Olumlu Tahminler Devam Ediyor

Nasdaq’da listelenmiş kripto şirketi EQONEX’in borsa satış başkanı Justin d’Anethan ETH fiyatı ile ilgili konuştu ve önümüzdeki günlerde ETH’nin fiyatının yükselmeye devam edeceğini belirterek devam etti:

“Yatırımcılar bir kriptonun çok iyi desteklendiğini gördüklerinde, daha net ticarete ya da onlara en iyi getiriyi sağlayacak olana giderler. Ethereum için de bu durum oldu. Ethereum diğer kripto paralara kıyasla daha iyi performans gösterdi.”

Pentera Capital CEO’su Dan Morehead gibi isimlerin de “Ethereum’un performansı Bitcoin’i geçecek” gibi söylemleri birçok analist tarafından destek görüyor. Hal böyle olunca ETH’nin bir sonraki ralliye öncülük edeceği tahminleri oldukça fazla.

İlgili Haber
Ünlü CEO Bitcoin Tahminini Açıkladı ve Ekledi: "Ethereum'un Potansiyeli BTC'yi Geçebilir"

Teknik Görünüm Ne Söylüyor?

Teknik olarak ETH grafiğinin olumlu olduğu söylenebilir.

4 saatlik grafik incelendiğinde ETH’de kırmızı trend çizgisinin önemi ortaya çıkıyor. Son yükselişinde de buradan ret yiyen fiyat için bir sonraki en önemli destek ise 2400 dolar seviyeleri. Bitcoin’in sert düşüş yaşamaması durumunda güncellemenin de desteği ile Ethereum’da önümüzdeki günlerde daha sert yükselişler görmek mümkün.

Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Yatırımcılar özellikle kırmızı direnç çizgisinin geçilmesi -üzerinde 4 saatlik kapanış yapılması- ile kırmızı çizgi altını stoplayıp alış yapabilirler. Düşüş durumunda ise, en düşük fiyattan daha fazla almak kaydıyla 2150 dolar desteğine kadar parçalı alış yapıp bu seviye altında stop olma yolunu tercih edebilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Sen istediğin yere stop koy adamlar patlatıyor. Eth 1.700 çok ucuz olduğunu için yükseldi. Babasinin hayrına yukselmiyor.

Dr.

Cok akademik olmus! Mantığından yenilmiyor. Başka yorumlarınızı merakla bekliyoruz, çünkü kalite yorum bıraktırmıyor. Bi bitmediniz la.. çok yükseldiği icin de indi mi acaba?


Başa dön tuşu