AnalizEthereum

Ethereum’daki Düşüşten Korkmalı Mıyız? En Önemli Seviyeler Hangileri? ETH Fiyat Analizi

Son düşüşlerden sonra genel görüntü ne?

Dün Bitcoin’de yaşanan 10.000 dolarlık düşüşten tüm altcoinler nasibi aldı. Piyasanın “babası” olarak tabir edilen ve an itibarı ile tüm piyasadaki paranın yüzde 41.6’sını elinde tutan Bitcoin, sert bir düşüş yaşadığı zaman hiçbir altcoin bunu aksi yönünde hareket sergileyemiyor.

Hal böyle olunca 4000 dolarlık kritik direnç seviyesini günlerdir test eden Ethereum da yüzde 25’lik bir geri çekilme yaşadı. Düşüşün en dip seviyesinden yüzde 17 oranında toparlayan ETH, dün 3000 dolara kadar gerilemiş olsa da 3500 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı.

4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman ETH’nin tam da fibonacci çizgilerine göre hareket ettiği ve dünkü düşüşte 0.50 seviyesinden yani açık yeşil çizgiden döndüğü görülüyor. Devamında tekrar kendini 0.168 üzerine yani 3360 doların üzerine atan Ethereum, aslında olumlu bir tablo çiziyor.

Ethereum 4 Saatlik Grafik

Bu Düşüşten Korkmalı Mıyız?

Bakıldığı zaman bu düşüş aslında yeni yükselişlerin gelmesi için önemli bir hareket olarak görülüyor. Zira RSI ve daha birçok teknik indikatör son yükselişlerden sonra aşırı şişmiş ve bir düzeltme geleceğinin sinyallerini vermeye başlamıştı. Son düşüşten sonra BTC için de henüz düşüş trendinin gelmediği görülürken ancak 41.000 doların kaybedilmesiyle korkulacak zamanların başlayabileceği öngörülüyor. Bu bağlamda ETH’de de korkulacak bir şey olmadığı ve aslında bu düzeltmenin “sağlıklı” olduğu ifade ediliyor.

An itibarı ile ETH’de 3600 ve 3800 dolarlık dirençler öne çıkıyor. Bundan sonra ise ana direnç 4000 dolar olarak görülüyor. Günlerdir 4000 dolar mücadelesi veren ancak bu seviye üzerine çıkamayan ETH, eğer bir daha bu seviyeye çıkarsa direnci kırabileceği öngörülüyor. 4000 doların kırılmasından sonra ise en önemli hedefler 4400, 4600 ve 5000 dolar.

Senaryoların ters gitmesi ve düşüşlerin derinleşmesi durumunda ise 3000 dolar aşağısında stop olmak mantıklı olarak görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu