BitcoinHaberlerKripto Para

FBI, 180 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin’e (BTC) El Koydu!

Zimmet soruşturmasında Bitcoin'lere el konuldu.

Tokyo merkezli Sony Life Life Company şirketinin eski çalışanı Rei Ishii tarafından zimmete geçirilen para ile ilgili soruşturmada FBI 180 milyon $’lık Bitcoin’e el koydu.

Rei Ishii isimli çalışan mayıs ayında şirketten 154 milyon dolar çalarak zimmetine geçirmişti.

Ishii, yaptığı işlemler ile parayı California’daki Silvergate Bank hesabına yönlendirerek, zimmetine geçirdiği 154 milyon Dolar ile 3,879 Bitcoin satın aldı. Ishii daha sonra aldığı Bitcoin’lerini Coinbase cüzdanına aktardı.

Kaliforniya’nın Güney Bölgesi’ndeki federal mahkemeye yapılan şikayetten sonra FBI ve Japon kolluk kuvvetleri tarafından işbirliği yapılarak hırsızlığa konu bütün Bitcoinler bulundu.

FBI yaptığı açıklamada yürütülen soruşturma kapsamında şuanda değeri yaklaşık olarak 180 milyon $ olan Bitcoin’lere el konulduğunu ve FBI-San Diego şubesinin Bitcoin cüzdanına transfer edildiğini söyledi.

ABD Adalet Bakanlığı konu ile ilgili “Hırsızlığa konu tüm Bitcoin’ler kurtarıldı.” diyerek çalınan fonların iadesi için çalışmalara başladıklarını belirtti.

ABD’li avukat Randy Grossman, ise yaptığı açıklamada çalınan paranın iade edileceğini belirterek kripto para suçlularını uyardı:

“Bu dava, Bitcoin’leri bulmak için bir araya gelen FBI ajanları ve Japon kolluk kuvvetleri tarafından yapılan harika çalışmaya bir örnektir. Suçlular dikkat etmelidir. Haksız kazançlarınızı kanun yaptırımlarından gizlemek için kripto para birimine güvenemezsiniz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu