HaberlerKripto Para

FED Başkanı Powell’dan Kripto Para Açıklamaları!

FED Başkanı Jerome Powell kripto paralar ve dijital paralar ile ilgili konuştu.

FED Başkanı Jerome Powell, teknoloji ve inovasyonu tartışmak üzere başlatılan BIS İnovasyon Zirvesi’nde konuştu.

Dijital paralar ile ilgili düşüncelerini paylaşan Powell, mevcut regülasyonların dijital paraları düşünerek hazırlanmadığını bu bağlamda da dijital paralar için yetersiz olduğunu söyledi.

Dijital inovasyonun henüz başında olduklarını ve sürecin devam edeceğini ifade eden Powell, dijital paralar dikkate alınarak yeni kuralların ve yeni bir düzenleyici çerçevenin oluşturulması gerektiğine dikkat çekti.

FED’in bir dijital dolar çıkarıp çıkarmayacağı konusunda henüz herhangi bir karar vermediklerini belirten Powell, FED’in dijital doların fayda ve maliyetlerini değerlendirdiklerini söyledi.

CDBC’lerin kolay erişilebilir ve yaygın bir ödeme aracı olarak hizmet etmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda kullanıcılarının gizliliğini de garanti altına almalı.

Bu yüzden CBDC’ler kimlik doğrulanabilir olmalı ve gizliliği sağlamalıdır.”

Kripto para birimleri ile ilgili de konuşan FED başkanı Powell, kripto paraların yasa dışı işlerde kullanımının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Powell ayrıca kripto paraların geleneksel piyasalara da etki edebileceğini de sözlerine ekledi.

Hatırlanacağı üzere FED, Ocak ayında CBDC çıkarmanın potansiyel faydaları ve riskleri hakkında bir inceleme başlatmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu