Kripto HaberleriBitcoinFED Kararı Sonrası Bitcoin'de Risk İştahı Yükseldi! İşte Tüm Detaylar!

FED Kararı Sonrası Bitcoin’de Risk İştahı Yükseldi! İşte Tüm Detaylar!

Takip et

Piyasaların bir süredir beklediği kritik FED toplantısı sonra erdi ve FED FOMC toplantısında aldığı kararları açıkladı.

FED beklentilere paralel olarak faizi sabit tuttu.

Enflasyonun geçici olduğuna ilişkin açıklamaların karar metninden çıkarılması dikkat çekti.

Bunun yanı sıra FED daha önce aldığı tapering kararını hızlandırma kararı aldığını duyurdu. Buna göre aylık 15 milyar dolarlık azaltım miktarı 30 milyar dolara yükseltildi.

FED’in kararları piyasalar tarafından beklenen ve önceden fiyatlanan kararlardı. Sürpriz bir karar olmaması piyasalar tarafından olumlu karşılandı.

Karar sonrası Bitcoin yeniden 49.000$ seviyelerine Ethereum ise 4000$ seviyelerine yükseldi. Riskin pozitife dönmesi alıcıların risk iştahını yükseltirken, FED başkanı Powell’dan kripto para birimlerine yönelik de açıklamalar geldi.

Powell’ın kripto para birimlerini finansal sistem için bir risk olarak görmemesi ve stablecoinlerin düzenledikleri takdirde faydalı olabileceği yönündeki açıklamaları da pozitif karşılandı.

FED kararını ve Powell’ın açıklamalarını Twitter sayfamızdan anlık olarak duyurmaya çalıştık. Daha fazlası için aşağıdaki bağlantıdan Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz.

Kararda Öne Çıkanlar:

Faiz sabit tutuldu.

Varlık alımı azaltım hızı 15 milyar dolardan 30 milyar dolara yükseltildi.

FED’in medyan tahmini 2022’de üç faiz artışı, 2023’te 3 faiz artışı oldu.

ABD ekonomisi 2023 büyüme tahminini %2.5’ten %2.2’ye düşürdü.

FED’in enflasyonun geçici olduğuna ilişkin açıklamaları son kararda yer almadı.

FED aylık en az 40 milyar dolar hazine kağıdı ve aylık en az 20 milyar dolar ipoteğe dayalı menkul kıymet alımı yapacak.

FED Başkanı Powell’ın Açıklamaları:

Varlık alımlarının azaltılması süreci bitmeden faiz arttırmayacağız.

Daha spekülatif varlıklar olan kripto para birimlerini finansal istikrar için risk olarak görmüyorum. Ancak riskli olduklarını düşünüyorum, hiçbir şey tarafından desteklenmiyorlar.

Stablecoinler şu an uygun bir şekilde düzenlenmiyor. Bu konuda başkanların çalışmalarını destekliyorum.

Stablecoinler düzgün bir şekilde düzenlenirse, finansal sistemin bir parçası olarak yararlı ve verimli bir şekilde hizmet verebilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları