BitcoinHaberler

FED Tutanakları Sonrası Bitcoin 44.000$’a Geriledi! İşte Detaylar!

Fed tutanakları piyasaları salladı.

Sabah saatlerinde aktardığımız haberlerde Bitcoin’de gözlerin FED tutanaklarına çevrildiğini aktarmıştık.

İlgili Haber
Altın ve Bitcoin'de Gözler Fed Tutanaklarına Çevrildi! Saat Kaçta Yayınlanacak?

Beklenen tutanakların yayınlanmasının ardından ABD borsaları ile birlikte Bitcoin’de düşüş yaşandı.

Tutanaklarda öne çıkan başlıklar sonrası, Nasdaq %2.5, S&P 500 ise %1.24 oranında değer kaybetti.

Dolar endeksindeki yukarı yönlü sert hareketle birlikte Bitcoin de yeniden 45.000$’ın altına geriledi.

Toplantı tutanaklarında öne çıkan başlıklara baktığımızda, özellikle faiz artırımına ilişkin görüşmelerin piyasaları tedirgin ettiği anlaşılıyor.

Toplantı tutanaklarına göre yetkililer yüksek enflasyon ve iyileşen ekonomik göstergelerin beklenenden daha hızlı faiz artırımına neden olabileceğini belirtti.

Toplantı tutanaklarında faiz artırımına ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

“Katılımcılar, risk yönetimi değerlendirmeleri temelinde uygun politika ayarlamalarını uygulama esnekliğini korumanın, mevcut oldukça belirsiz ortamda politika yürütmede yol gösterici bir ilke olması gerektiğini vurgulamaya devam ettiler.

Katılımcılar genel olarak, ekonomi, işgücü piyasası ve enflasyonla ilgili bireysel görünümleri göz önüne alındığında, federal fon oranını katılımcıların daha önce tahmin ettiğinden daha erken veya daha hızlı bir şekilde artırmanın gerekebileceğini belirtti.

Bazı katılımcılar, federal fon oranını artırmaya başladıktan sonra, FED’in bilançosunun boyutunu küçültmeye başlamanın uygun olabileceğini de belirttiler.

Bazı katılımcılar, gelecekte daha az destekleyici bir politika duruşunun büyük olasılıkla garanti edileceğine ve Komite’nin yüksek enflasyon baskılarını ele almak için güçlü bir taahhüt vermesi gerektiğine karar verdiler.

Ancak bu katılımcılar, sıkılaştırma politikasına yönelik ölçülü bir yaklaşımın, Komite’nin gelen verileri değerlendirmesine ve tüm makul ekonomik sonuçlara tepki verecek konumda olmasına yardımcı olacağını kaydetti.”

Haber saatimiz itibariyle Bitcoin 44000$’dan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu