BitcoinHaberlerKripto Para

Fidelity, Avrupa’da Fiziksel Bitcoin ETP’i Başlattı!

Daha fazla kurumsal yatırımcının Bitcoin maruziyeti kazanması için çalışmalar sürüyor.

ABD’li finans şirketi Fidelity International, Avrupalı ​​yatırımcılar arasında dijital varlıklara yönelik artan talep sonucunda fiziksel bir Bitcoin borsasında işlem gören ürünü piyasaya sürdü.

Avrupa’daki profesyonel ve kurumsal müşterilerinin kullanımına sunulan “Fidelity Physical Bitcoin ETP’si “Salı günü Frankfurk’taki “Deutsche Börse Xetra’da” işlem görmeye başladı.

Fidelity, Fiziksel Bitcoin ETP’sinin önümüzdeki haftalarda da “Zurich’s Six’te” işlem görmeye başlayacağını açıkladı.

Fidelity’in ETF başkanı Nick King, Fiziksel Bitcoin ETP lansmanının “şirketin dijital varlık ürün kapasitesi anlamında ilk adımı olduğunu” söyledi.

Yapılan açıklamada Fidelity Investments’ın dijital varlık kolu olan Fidelity Digital Assets’in söz konusu ETP’yi yöneteceği belirtildi.

Fidelity Digital Assests tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, Fidelity’i bir ETP piyasaya çıkarma kararı almasında büyük rol oynadı.

Söz konusu anketten, kurumsal yatırımcıların %70’inin gelecekte dijital varlıklar satın almayı veya bunlara yatırım yapmayı beklediği sonucu çıkmıştı.

ABD’nin Bitcoin ETF Yaklaşımı!

ABD’de SEC henüz bir spot Bitcoin ETF’ini onaylamadı. Bu bağlamda SEC, geçtiğimiz ay Fidelity Investments tarafından yapılan spot Bitcoin ETF’ini reddettiğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Fidelity Yılmıyor: Şirket Metaverse ETF'si İçin SEC'e Başvurdu!

Ancak Bitcoin ETF çalışmalarına devam eden Fıdelity Investments, Aralık ayının başlarında, 30 milyon dolarlık varlığa sahip Kanada merkezli bir fiziksel Bitcoin ETF’yi piyasaya sürmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu