BitcoinHaberler

Fransa MB Başkanı Bitcoin’deki Düşüş Hakkında Konuştu! “Bize Bir Uyarı”

Francois Villeroy de Galhau enflasyon ve kripto paralar hakkında konuştu.

Küresel piyasalar artan enflasyon ve faiz oranları karşısında riskten kaçıştan etkilenirken, kripto para piyasaları da hisse senetleriyle paralel hareket etmeye devam ediyor.

Bugün katıldığı bir toplantıda yüksek enflasyon hakkında konuşan Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau zayıf euronun enflasyon hedeflerini tehdit edebileceğini söyledi.

Zayıf euro ithal edilen ve dolar cinsinden alınan malları ve petrol gibi emtiaları daha pahalı hale getirdiğinden euro bölgesindeki enflasyonu rekor seviyelere itmeye devam ediyor.

“Çok zayıf euro fiyat istikrarı hedefimize aykırı olur”

“Düşüşler Bizi Uyarıyor”

Bildiğiniz üzere enflasyon ve faiz artışları sonrası kripto para birimleri ve riskli varlıklarda satışlar arttı.

Bitcoin bugün yeniden 30.000$’ın altına inerken, Villeroy’dan kripto paralara ilişkin de bir açıklama geldi.

Kripto para birimlerindeki sert düşüşlerin küresel düzenleyiciler için bir uyarı mahiyetinde olduğunu söyleyen başkan ekledi;

“Kripto varlıklar farklı yargı alanları arasında tutarlı ve uygun bir şekilde düzenlenmez ve denetlenmezse uluslararası finansal sistemi bozabilirler.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu