Haberler

FTX ABD’den Bir Ortaklık Haberi Daha Geldi!

Borsa, spor alanında saygın bir yer edinmek için girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile de ortaklığı bulunan ve vadeli işlemler açısından dünyanın en saygın kripto para borsalarından birisi olan FTX’in ABD şubesi, spor endüstrisindeki etkinliğini artırmak için harekete geçti ve yeni bir ortaklık haberiyle daha gündeme geldi.

Önde gelen kripto borsasının ABD kolu, Monumental Sports and Entertainment ile ortaklık imzaladıklarını açıkladı.  ABD merkezli kripto borsası bu ortaklık sayesinde 4 profesyonel Amerikan spor takımıyla daha anlaşmış oldu.

Bu 4 yeni atletik profesyonel spor takımı ise Washington Wizards erkek basketbol takımı, Washington Mystics kadın basketbol takımı, Capital City Go-Go basketbol takımı ve Washington Capitals hokey takımı olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi Monumental Sports and Entertainment (MSE), NBA takımlarından Washington Wizards, NHL’den Washington Capital ve WNBA’den Washington Mystics’i denetleyen Washington D.C’nin en büyük spor şirketlerinden biri konumunda. Ayrıca üç takımın ev sahibi olan Capital One Arena’nın da sahibi.

Söz konusu ortaklığın ayrıntıları tam olarak bilinmese de bu anlaşma ile FTX ABD’yi şirketin özel NFT ve kripto borsası ortağı haline getirecek.

Bununla birlikte bu yeni ortaklık FTX markasının bu yıl imzaladığı tek spor pazarlama anlaşması değil. Geçtiğimiz hafta şirket, Golden State Warriors ile de 10 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı.

Ayrıca üniversite futbol ve basketbol takımlarıyla özel ortaklıklar peşinde yapan FTX, önümüzdeki 20 yıl boyunca Miami Heat’in stadyumunun isim haklarını almak için 135 milyon dolar ödemiş bulunuyor.

Bu gibi spor alanının çok fazla takip edildiği ABD’de böylesi sponsorlukların yapılması tüm halkın kripto paralara daha olumlu gözle bakmasını ve bu sektöre giriş yapmasını sağlayacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu