Kripto HaberleriBorsaFTX Kurucusu Sam Bankman-Fried'ın Yatırımları Mercek Altında!

FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried’ın Yatırımları Mercek Altında!

Takip et

Federal savcılar FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın yaptığı usulsüz yatırımları mercek altına aldı. İddialara göre Bankman-Fried, FTX merkez ofisi ile aynı yerleşke içinde bulunan Modulo Capital’e 400 milyon $ değerinde yatırım yaptı. Savcılar bu yatırımın müşteri fonlarıyla yapılıp yapılmadığını araştırıyor.

Bahamalar’da görev yapan bir savcı batık borsanın patronu ABD’ye iade edilmeden önce hedge fonunun varlığını ifşa etmişti. Yetkililer, SBF’nin borsa iflasından kısa zaman önce adı geçen yatırım fonuna para aktardığını tespit etti.

İddia makamı bu yatırım ile birlikte Bankman-Fried’ın iflastan önce yangından mal kaçırdığını düşünüyor.

Georgia Üniversitesi iflas profesörü Lindsey Simon konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“İflas başvurusu tamamlanmadan önce bir şirkete, fona veya borçluya yapılan büyük işlemleri takip etmek davanın seyri için çok önemlidir.”

Sam Bankman-Fried’ın Son Durumu

Batık kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried geçtiğimiz ay Bahamalar’da tutuklandı. Bir hafta içerisinde ABD’ye iadesi gerçekleşen SBF; kara para aklama, siyasi kampanya finansmanı ve siber dolandırıcılık gibi 8 ayrı suçlama ile karşı karşıya.

SBF’nin ödediği 250 milyon dolarlık kefaletin ardından hukuk süreci tutuksuz olarak devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları