Kripto HaberleriAltcoinFTX Token (FTT) Fiyatında Pump Yaşanıyor: Kaynağı Ne?

FTX Token (FTT) Fiyatında Pump Yaşanıyor: Kaynağı Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve diğer kripto paraların halihazırda yükselişte olduğu bir dönemde batık kripto para borsası FTX’in yerel tokeni FTT’nin yaşadığı sıra dışı pump dikkat çekti.

FTT Tokeni Zirve Noktasında Yüzde 50’den Fazla Değer Kazandı

Yükselişten önce yaklaşık olarak 1.20 dolar seviyesinden işlem gören altcoinin fiyatı 1.71 dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda bir gerileme yaşayan token yaklaşık olarak 1.60 dolardan işlem görüyor.

FTT tokeninde son gelişmeler ile yaşanan yükselişi gösteren 24 saatlik CoinMarketCap grafiği.

Bununla birlikte FTT tokeninde yaşanan son yükselişin bir diğer batık kripto para şirketi Three Arrows Capital’in kurucusu Zhu Su’nun attığı Tweet olduğu anlaşıldı. Su attığı tweet’inde “FTX 2.0’ın sermayeyi yeniden canlandıracağını ve sermayesi batık borsada sıkışmış olanlara ikinci bir şans vereceğini iddia etti.

İlgili Haber
Binance'te Listeli Altcoinin Geliştiricilerinin Yaptığı Sürpriz Duyuru Fiyatı Ani Yükseltti!

Bununla birlikte Su, kendisinin kurduğu ve batık kripto para platformlarındaki alacaklıların alacaklarını token olarak alıp satabileceği platform olan OPNX’i de post’una etiketledi.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Three Arrows Capital yaklaşık 10 milyar dolarlık varlığı yönetiyordu ve bu da onu dünyanın en önde gelen kripto hedge fonlarından biri yapıyordu.

Singapur merkezli firma Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu ve varlıklarının yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu tahmin ettiğini belirtti. Başvuruda, varlıkların yaklaşık 22 milyon dolar değerinde NFT’leri de içerdiği bildirildi.

Three Arrows Capital’in (3AC) tasfiye kuruluşu Teneo, kısa bir süre önce yaptığı duyurusunda gelir elde etme amacıyla bu NFT koleksiyonunu satmak istediğini bildirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları