AnalizBitcoin

Gelecek Hafta Bitcoin’i Etkileyecek Önemli Gelişmeler Neler? – Batış Mı, Kaçış Mı, Servet Mi?

Gelecek hafta Bitcoin ve tüm kripto paraların kaderi için önemli olabilecek takip edilmesi gereken haberler neler?

Küresel karışıklık her geçen dakika artıyor. Dünya son dönemde corona virüsünün etkisi ile birlikte çok daha güvensiz bir yer haline gelmiş durumda. Tüm bu yaşananları yatırımcıların hal ve hareketlerinden anlamak ziyadesiyle mümkün durumda.

Ancak dünyanın bu duruma gelmiş olmasına rağmen hâlâ korunan finansal bir sistemi mevcut ve olası durumlara karşı koruma programlarına yetecek kadar para mevcut.

Tüm bunlara rağmen küresel karışıklık her dakika daha fazla artarken dün gelen ABD Başkanı Donald Trump’ın corona virüsüne yakalanması haberi daha da endişe yarattı ve piyasalarda dakikalar içerisinde etkisi hissedildi.

Kripto Paraları Gelecek Hafta Etkileyebilecek Gelişmeler Neler Olacak?

Gelecek hafta kripto para birimlerinin fiyatını yakından etkileyebilecek olayların neler olduğuna birlikte bakalım.

Donald Trump’tan Gelecek Haberler

Donald Trump’ın tedavisinin 5 gün süreceği açıklandı. Ancak 74 yaşındaki Donald Trump, corona virüsü açısından son derece riskli grupta yer alıyor ve ölüm oranları bu yaş grubunda yüksek. ABD Başkanı Trump’ın görevi sırasında corona virüsü nedeniyle ölmesi tüm dünyada ciddi güvenlik endişelerine sebep olabilir. Özellikle devlet başkanlarına zarar gelmesinin dünyada küresel riskleri arttırdığı geçmişte bilinmektedir. Trump’ın ölümü durumunda Çin’e karşı baskılar çok daha fazla artış gösterebilir.

Hiçbir gelişme olmasa bile Trump’ın can sağlığına bir zarar gelmesi durumunda ölümü ile beraber kripto para fiyatları rekor düzeyde gerileyerek yatırımcılarını hüsrana uğratabilir.

BitMEX Borsası Gelişmeleri

BitMEX borsasına ABD Adalet Bakanlığı ve FBI tarafından el konulmasının söz konusu olup olmayacağı gelecek hafta kripto para birimi fiyatlarını etkileyebileceği düşünülen çok kritik olan gelişmeler arasında yer alıyor. Özellikle de BitMEX’e el konulması söz konusu olmadan bile fiyatlar anında etkilendi. Bu durum eğer gerçek olursa kripto para birimi fiyatlarının düşüşü mümkün olabilir.

KuCoin Hack Olayı

KuCoin borsasının hacklenmesi ile ilgili yaşanacak olan olayların kripto para piyasasında etkili gelişmelere sebep olabileceği tahmin ediliyor. En başta fiyat düşüşü yaşatmasa ve yükselişe sebep olmasa bile gelecek hafta ortaya çıkacak olan gelişmelerin gelecek hafta Bitcoin ve kripto para birimlerinin fiyatlarını etkileyebileceği düşünülüyor.

Özellikle KuCoin’in hacklenmesi, BitMEX’in ABD yasalarını ihlal etmesi, Coinbase’de 1 çalışanın Black Lives Matter nedeniyle işinden olması/edilmesi olayı borsalara dönük haliyle kripto para birimlerine dönük soru işaretleri yaratacak gibi görünüyor.

Gelecek hafta piyasalar açısından ya büyük düşüşler, ya az kayıplar, ya da en beklenmedik ihtimal olan servet artışlarına sebep olacak.

Önemli Seviyeler Neler?

Takip edilmesi gereken önemli seviyelere de baktığımız zaman özellikle 10.500 dolar seviyelerinin önemli olduğu görülüyor. Bu seviyenin altında olacak günlük kapanışlar piyasada endişenin daha fazla artmasına ve fiyatın hızlı bir şekilde gerilemesine sebep olabilir.

Yine önemli bir direnç olarak karşımıza çıkan 10.850 dolar seviyeleri üzerindeki kapanışlarda ise fiyat, 11.100 ve 11.400 dolar seviyelerine kadar hızlı bir atak yapabilir.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi tavsiyesi barındırmadığı gibi yatırım tavsiyesi niteliği bulunmamaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu