Bitcoin MadenciliğiKripto Para Madenciliği

Georgia ve Illinois Eyaletleri Bitcoin ve Kripto Para Madencilerine Vergi Teşviki Sunmayı Planlıyor!

Georgia ve Illinois eyaletleri, yasa tasarılarının geçmesi durumunda Bitcoin ve kripto para madencilerine vergi teşviki sunacak.

ABD eyaletleri Georgia ve Illinois, yayınlanan yeni mevzuata göre kripto para madencileri için vergi teşviki uygulayabilir.

Teksas ve Kentucky, Halihazırda Madencilere Vergi İndirimi Uyguluyor

Kısa bir süre önce sunulan yasa tasarısına göre, Georgia temsilcileri, eyalette kripto para madenciliği aktivitelerinin elektrik kullanımlarının vergiden muaf olmasını önerdi. Ocak ayı sonlarında sunulan Illinois eyaleti senato yasa tasarısı ise, veri merkezleri için uygulanan vergi teşviklerinin kripto madenciliğini kapsayacak şekilde genişletilmesini hedefliyor.

İlgili Haber
ABD Eyaleti Missouri, Bitcoin İçin Vergi Muafiyeti Getirmeye Hazırlanıyor!

Teksas ve Kentucky eyaletleri, kripto madencilerini kendilerine çekmek için benzer vergi teşviklerini kullanıyor. Bununla birlikte senatörler Ron Wyden, Cynthia Lummis ve Pat Toomey, ülkedeki altyapı paketinde bulunan kripto vergi raporlama hükmünün kripto madencileri için geçerli olmamasını sağlamaya çalışıyorlar.

Kripto Para Madencileri, Georgia Eyaletinde Elektrik Vergisinden Muaf Olabilir

Georgia’da sunulan yasa tasarısı, Kentucky’dekine benzer bir şekilde, enerji kullanımı için vergi indirimleri sunarak Bitcoin madencilerini eyalete çekmeye çalışacak. Tasarıyı sunan dört Cumhuriyetçi temsilci, “dijital varlıkların ticari madenciliği tarafından tüketilen elektrik enerjisi için kullanım ve satış vergisi muafiyeti” getirmeyi amaçlıyor.

Bununla birlikte Illinois’te Cumhuriyetçi Senatör Sue Rezin tarafından hazırlanan yasa tasarısı ise Illinois Sivil İdari Yasası’nda değişiklik yaparak kripto para madenciliği merkezlerini 60 aylık bir süre boyunca “geçerli Illinois veri merkezi” olarak tanımayı planlıyor. Söz konusu tasarıya kısa bir süre önce Demokrat Senatör Julie A. Morrison da destek verdiğini duyurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu