BitcoinHaberler

Glassnode’dan Bitcoin Boğalarını Üzecek Rapor! Neden Düşüyoruz?

Glassnode 15. hafta raporunu yayımladı.

Bitcoin dün yaşadığı düşüşle uzun süre sonra yeniden 40.000$’ın altına sarktı. Bugün küresel piyasalardaki toparlanma ile birlikte fiyatın 40.000$’ın üzerinde kalıcı olmaya çalıştığını görüyoruz.

15. hafta zincir içi verilere yönelik analizini paylaşan Glassnode da önemli noktalara dikkat çekerek düşüsün bazı yatırımcıların kâr realizasyonu ile ilgili olduğunu ifade etti.

“Zincir İçi Verilerde Zayıflık Var”

Raporun giriş bölümünde şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin aylarca süren konsolidasyon aralığından bir kopuşun ardından bu hafta geri çekildi. Fiyatlar şu ana kadar sürekli yukarı yönlü ivme bulmakta zorlandı ve yatırımcıların mütevazı bir kâr elde ettiğine dair göstergeler var.

Zincir içi aktivite ve harcama davranışları, yatırımcıların son ralli sırasında kâr elde ettiğini ve henüz ikna edici bir yeni kullanıcı veya talep akışı görmediğimizi gösteriyor.

“Yeni Talep Az”

Raporun Yönetici özeti bölümünde şu tespitlere yer verildi:

“Zincir içi aktivite oldukça sessiz. Bu da kullanıcı tabanında çok az büyüme olduğunu, minimum yeni talep akışının olduğunu ve pazarın büyük ölçüde HODLer’ın hakimiyetinde kaldığını gösteriyor.

Yatırımcı harcama davranışı, zarar gerçekleştirmenin baskınlığından, mütevazı bir miktarda kâr elde etmeye doğru değişiyor gibi görünüyor. Şu anda işlem hacminin %58’i kâr gerçekleştiriyor.”

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu