blank
BitcoinHaberlerKripto Para

Goldman Sachs Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor!

Goldman Sach dijital varlıklar için kolları sıvadı.

ABD’nin önde gelen bankları arasında yer alan Goldman Sach dijital varlıklar için kolları sıvadı.

Coindesk’in banka içerisinde görevli olan ve ismi açıklanmayan bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, ünlü banka dijital varlıklara yönelik saklama hizmeti vermek için araştırma yapmaya başladı. Bu konuda bilgi talebi toplamaya başlayan bankanın kripto sektörüne girecek olması kripto para severleri mutlu etti.

İsmi açıklanmayan kaynağa göre, Goldman’ın kripto para saklama hizmetine ilişkin planları yakında açıklanacak.

“JPMorgan gibi biz de dijital varlık saklama alanında bir bilgi talebi yayınladık. Dijital varlıkları kapsamlı bir şekilde araştırıyoruz ve bir sonraki adımın ne olacağına karar vereceğiz.”

Bildiğiniz üzere Jp Morgan da Ekim 2020’de ilgili şirketlerden bir bilgi talebi istemişti.

Goldman Sachs’ın bu adımı atmasında, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) bankaların stabilcoin kullanarak ödeme yapabileceklerine ilişkin açıklamalarının etkili olduğu düşünülüyor. Goldman Sachs yetkilisine göre bu durum “geniş dijital stratejinin” bir parçası.

Hafta içerisinde kripto para saklama kuruluşu Anchorage’ın, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) şartlı onay alarak, ABD’nin ilk ulusal dijital varlık bankası olduğunu aktarmıştık.

İlgili Haber  ABD'de Bir İlk! Kripto Varlık Bankası Anchorage, OCC'den Ulusal Banka Lisansı Aldı!

Her ne kadar ABD’den gelen kripto varlıklara yönelik regülasyon haberleri yatırımcıları tedirgin etse de, bankacılık kanadında dijital varlık saklama hizmetlerine yönelik hummalı bir çalışma olduğunu görüyoruz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu