bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinGoldman Sachs CEO'su: "Blockchain Bitcoin'den Daha Önemli!"

Goldman Sachs CEO’su: “Blockchain Bitcoin’den Daha Önemli!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın önde gelen bankacılık kurumlarından biri olan Goldman Sachs CEO’su David Solomon katıldığı CNBC’nin Squawk Box programında Bitcoin ve Blockchain teknolojisine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’e ziyade arkasındaki teknoloji olan Blockchain ile ilgilendiğini belirten David Solomon, Blockcahin teknolojisinin geleneksel finans sistemine önemli katkılar sunabileceğini söyledi.

Solomon, Bitcoin’in gerçek değerinin ona güç veren Blockchain teknolojisinde olduğuna inandığını bu bağlamda da kişisel olarak Bitcoin yatırımı olmadığını ifade etti.

Ünlü CEO ayrıca Blockchain teknolojisine olan inancı doğrultusunda Goldman Sachs’ın da verdiği hizmetler ile Blockchain devrimine katılmaya çalıştığını belirtti.

CEO Solomon, bankaların ve bankacılık endüstrisinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ihtiyacı olmadığını söyleyerek şöyle sözlerine devam etti:

“Bence Bitcoin gerçekten teknolojik devrimin anahtarı değil. Buradaki önemli unsur Blockchain’in veya henüz geliştirilmemiş diğer teknolojilerin finansal hizmetlerin sunulma şeklini ve dijitalleşme hızını nasıl etkileyebileceğidir.”

Kişisel olarak Bitcoin’e önem atfetmediğini söyleyen ünlü CEO Solomon Goldman Sachs’ın müşterilerine Bitcoin hizmeti sunmasının stratejik açıdan önemli olduğunu ifade etti.

Goldman Saschs gibi bir diğer bankacılık devi JP Morgan da geçtiğimiz yıl müşterilerine Bitcoin ve kripto para hizmeti sunmaya başladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları