BitcoinHaberler

Gözler ABD Enflasyon Verisine Çevrildi, Bitcoin’e Etkisi Ne Olacak?

Bitcoin ve kripto para piyasaları yeni haftaya hazırlanıyor.

Bitcoin’de sert ve dalgalı bir hafta geçirdik. Salı günü BTC’deki kayıplar %20’ye kadar ulaşırken, hafta sonu gelen alımlarla fiyatın yeniden 46.000$ sınırına yükseldiğini gözlemledik. Eylül ayı içerisinde böyle bir düzeltme gelmesini beklediğimizi daha önce aktarmıştık. Bu düzeltmenin bitip bitmediğini veya derinleşip derinleşmeyeceğini önümüzdeki hafta göreceğiz.

İlgili Haber
Bitcoin Eylül Aylarını Sevmiyor, Yaprak Dökümüne Hazır Olun!

Bitcoin’deki iyileşme bazı altcoinlerde yeni rekorların görülmesine neden oldu. Genel olarak yeşil bir hafta sonu geçiren kripto para piyasaları yeni haftaya hazırlanıyor.

Hafta içerisinde Bitcoin’deki düşüşün boyutunun artmasında ABD endekslerinin de etkisi oldu. Delta varyantına ilişkin kaygılar piyasaları tedirgin ederken, doların güçlendiği bir hafta izledik.

ABD endekslerindeki geri çekilme doları, dolarda Bitcoin’i ve kripto para piyasalarını etkiliyor. Bu nedenle yatırımcılar geleneksel piyasaların gündemini yakından takip ediyor.

Ekonomik toparlanmaya ilişkin endişeler ABD endekslerindeki baskıyı artırırken, gözler önümüzdeki hafta açıklanacak enflasyon verisine çevrildi. Ekonomistler ABD’de enflasyonun Ağustos ayında sınırlı da olsa gerileyeceğini öngörüyor. Salı günü açıklanacak enflasyon verisi 22 Eylül tarihinde gerçekleşecek FED toplantısının da ana gündem maddesini oluşturacak.

Geçtiğimiz haftayı satıcılı bitiren ABD endeksleri enflasyon verisini beklerken, bu alanda oluşabilecek dalgalanma Bitcoin’i de etkileyebilir. Bu nedenle yatırımcıların bir gözünün ABD endekslerinde olmasını tavsiye ediyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

BTC VE Alt Coinlefi düşürmek için gündem bitmiyor bahane çoooookkkk


Başa dön tuşu