BitcoinEthereumHaberler

Grayscale Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fonlarını ETF’ye Dönüştürmeyi Planlıyor!

Grayscale'nin son açıklamalarını aktardık.

Bitcoin önemli destek ve direnç bölgeleri arasına sıkışmışken ralli boyunca ona eşlik eden şirketlerden açıklamalar ardı ardına geliyor.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonları sayesinde kurumsal yatırımcılara regüle bir Bitcoin maruziyeti imkanı sunan Grayscale, Bitcoin ETF’si (Borsa yatırım fonu) ile ilgili görüşlerini ve niyetlerini paylaştı.

“GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme konusunda %100 kararlıyız” diyen şirket, yatırımcılara ETF ile ilgili yol haritalarını paylaştı.

“Grayscale 2013 yılında GBTC’yi piyasaya sürdü ve yatırımcılara dijital varlıkları satın alma, depolama ve koruma zorlukları olmadan onlara maruz kalma modeline öncülük etti.

GBTC, SEC raporlama şirketi olma ayrıcalığıyla bugün dünyadaki iki kripto fonundan biri olmaya devam ediyor . Diğer fon, Grayscale Ethereum Trust’tır.

Yalnızca GBTC ve ETHE şu anda SEC raporlama şirketleri olmasına rağmen, Grayscale mevcut tüm ürünlerimiz için aynı iş modelini kullanır.

Her Grayscale ürünü bu yaşam döngüsünün çeşitli aşamalarındadır ve niyetimiz her zaman bu ürünleri izin verildiğinde ETF’ye dönüştürmek olmuştur.

Grayscale ilk olarak 2016’da bir Bitcoin ETF başvurusu yaptı ve SEC ile görüşmelerde geçti. Nihayetinde, dijital varlıklar için düzenleyici ortamın, böyle bir ürünün başarıyla piyasaya sürülebileceği noktaya gelmediğine inandığımız için başvurumuzu geri çektik.

Bugün, zamanlama düzenleyici ortam tarafından yönlendirilse de, GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme kararlılığımızı sürdürüyoruz.

Birkaç firma SEC’e S-1 veya 19b-4 şeklinde Bitcoin ETF başvuruları sunmuş olsa da, mevcut konumumuza ve SEC ile olan ilişkimize güveniyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu