BitcoinHaberler

Grayscale CEO’undan Bitcoin Spot ETF Açıklaması: “Kısa Bir Süre Sonra…”

Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein, Bitcoin Spot ETF ürününün kısa bir süre sonra onaylanabileceğini söyledi.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Anthony Pompliano ile bugün yaptığı söyleşisinde SEC’in kısa bir süre sonra Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ürününün spot Bitcoin (BTC) ETF’sine dönüşümünü onaylayabileceğini söyledi.

Sonnenschein, SEC’in 1940 Yatırım Şirketi Yasası yerine Menkul Kıymetler Yasası 33 kapsamında iki Bitcoin vadeli ETF’sini onayladığı için bu alandaki görüşünün değişmiş olabileceğini belirtti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın da Grayscale BTC ETF’sine destek verdiği biliniyor ve mevcut durumda piyasada olan ürün de 800.000’in üzerinde yatırımcı tarafından kullanılıyor.

Grayscale CEO’su 1933 Yasası Kapsamında Spot Bitcoin ETF’sinin Onaylanmasını Bekliyor

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’in Bitcoin ETF’yi ne zaman onaylayacağına dair bir zaman planını tahmin etmenin zor olduğunu söyledi. Ancak Sonnenshein bu girişimin arkasında olduklarını ve onaylanma yaşanana kadar yatırımcılar adına bu girişimi savunmaya devam edeceklerini belirtti.

Ünlü CEO, SEC ve diğer düzenleyicilerin bu konuyla ilgili anlayışlarının son altı yıldır değiştiğini düşünüyor. Dahası, CEO’ya göre SEC endüstri ve bu varlık sınıfı için daha iyi regülasyonlar ve kurallar getiriyor. Sonnenshein, düzenleyici kurumların kendileri ile yapılan görüşmelere getirdikleri bilgi ve eğitim seviyesinin de son derece değiştiğini iddia etti.

Grayscale CEO’su Sonnenshein, SEC’in sıfırdan bir BTC ETF oluşturma ile var olan bir ürünü spot ETF’ye dönüştürme arasındaki farkı nasıl gördüğüne dair de şunları söyledi:

“SEC, bu ürünü kendi yetki alanlarına almazlarsa ve yatırımcıların halihazırda aşina olduğu ve korunduğu bir ETF ürününe izin vermezlerse aslına bakılırsa yatırımcıları koruma görevlerini gerçekten de yerine getirmiş olamazlar.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu