binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinGrayscale Yöneticisi Ethereum ETF'leri Hakkında Konuştu: "ETH ETF Konusu Yanlış Değerlendiriliyor! Onay...

Grayscale Yöneticisi Ethereum ETF’leri Hakkında Konuştu: “ETH ETF Konusu Yanlış Değerlendiriliyor! Onay İhtimali Güçlü, İşte Nedeni!”

Grayscale Baş Hukuk Sorumlusu Craig Salm Ethereum ETF'lerinin onayı konusunda iyimserliğini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC geçtiğimiz günlerde spot Ethereum ETF başvurularını tek tek ertelerken, ETF’ler için onay umudu da azalmaya devam ediyor.

Bu noktada pek çok analist Mayıs ayının sonunda ETH ETF’lerinin onay ihtimalinin azaldığını yada olmadığını söylerken Grayscale Baş Hukuk Sorumlusu Craig Salm Ethereum ETF’lerinin onayı konusunda iyimserliğini paylaştı.

X hesabı üzerinden ETHereum ETF’lerinin onayı konusunda uzun bir paylaşım yapan Craig Salm, SEC ile ETF ihraççıları arasında görüşmelerin olmamasına rağmen ETF’lerin onaylanacağını düşündüğünü belirtti.

SEC ile görüşmelerin olmamasının ETF’lerin onayı için bir problem olmadığını belirten Grayscale yöneticisi ETH ETF’leri konusunda piyasanın karamsarlığa kapılmasına gerek olmadığını ifade etti.

Salm ayrıca, Bitcoin ETF sürecinde SEC ile yapılan etkili görüşmelerin ETH ETF’lerini de kapsadığına dikkat çekerek, Ethereum ETF’leriyle ilgili sorunların, BTC ETF’leriyle aynı olduğunu, tek farkın tutulan varlık, yani Bitcoin yerine Ethereum olduğunu söyledi.

Bu noktada Craig Salm, SEC’in bu konularla zaten ilgilendiğini bu nedenle de ETH ETF sürecinde kapsamlı tartışmalara daha az ihtiyaç duyulduğunu savundu.

“Grayscale ve diğer ihraççılar Bitcoin spot ETF’sinin piyasaya sürülmesinden aylar önce SEC ile olumlu ve yapıcı görüşmelerde bulundu. Bu süreçte oluşturma ve geri alma süreci, nakit ve fiziksel varlıklar, yetkili katılımcılar (AP), likidite sağlayıcıları (LP) ve saklama dahil olmak üzere çeşitli ayrıntılar üzerinde fikir birliğine vardılar.

Bitcoin ETF sürecinde tartışılan tüm konular Ethereum ETF’leri için de geçerli olduğu için bu konuların ETH ETF’leri için yeniden tartışılmasına gerek yok.

Yatırımcılar Ethereum’a spot ETH ETF’i şeklinde erişim istiyor ve bunu hak ediyor ve Grayscale ETH ETF’lerinin onay ihtimalinin spot Bitcoin ETF’leri kadar güçlü olduğuna inanıyor. Bu önemli ürünler konusunda SEC ile işbirliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

BlackRock, VanEck, ARK 21Shares, Fidelity, Invesco Galaxy, Grayscale, Franklin Templeton ve Hashdex, SEC’ten onay bekleyen Ethereum ETF başvuru sahipleri arasında yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail