BitcoinHaberlerKripto Para

Grayscale’den SEC ve Bitcoin ETF’i Açıklamaları Geldi!

Grayscale CEO'su spot bir Bitcoin ETF'inin şirketin bir numaralı önceliği olduğunu söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin ETF’i için başvuran ve ETF teklifleri reddedilen Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Londra merkezli finans gazetesi Financial News’e konuşan Sonnenshein, şirketin şu andaki “bir numaralı” önceliğinin ve hedefinin  spot Bitcoin ETF’i için onay almak olduğunu söyledi.

SEC’in spot bir Bitcoin ETF’ini onaylamayı inatla reddettiğini belirten Grayscale CEO’su, SEC’i haksız bir oyun alanı oluşturmakla suçladı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin Trust’u (GBTC) spot bir Bitcoin ETF’ine dönüştürmek için başvuruda bulunduklarını ve halen bir karar verilmediğini hatırlatan Sonnenshein, SEC’in ilerleyen dönemlerde duruşunu değiştireceğine inandığını söyledi.

SEC’in Spot Bitcoin ETF’ine Bakışı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu şimdiye kadar Fidelity, Valkyrie, VanEck ve SkyBridge gibi kurumsal şirketler tarafından yapılan spot bir Bitcoin ETF’i başvurularını reddetti.

SEC daha önceki kararlarında yatırımcı korumasına yönelik eksiklikler nedeniyle spot Bitcoin ETF başvurularını reddettiğini belirtmişti.

SEC Mart ayının başlarında NYDIG ve Global X tarafından yapılan ETF başvurularının “sahte ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek, yatırımcı korumaları ve kamu yararı” ilkelerini karşılamadığını belirterek başvuruları reddetti.

İlgili Haber
SEC İki Bitcoin ETF'i Hakkında Kararını Açıkladı! İşte Gerekçesi

SEC her ne kadar Bitcoin Spot ETF’i konusunda halen fikrini değiştirmemiş olsa da, bütün SEC üyeleri aynı düşüncede değil.

Zira SEC üyesi Hester Peirce daha önce yaptığı açıklamalarda spot Bitcoin ETF’inin onaylanmaması için hiçbir neden olmadığını söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu