Kripto HaberleriAltcoinGüney Kore Bankaları Kripto Para Desteğine Başladı

Güney Kore Bankaları Kripto Para Desteğine Başladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerden itibaren Güney Kore bankaları resmi olarak kripto para desteğine başladı ve bu anlamda öncü olma yoluna gitti. Artık kripto paralar dünya genelinde çok ciddi bir yaygınlık seviyesine ulaştı. Ciddi bir yatırım alanı çok hızlı şekilde büyüyor ve bazı ülkeler bu büyümelere hızlı şekilde ayak uydurmayı başardı diyebiliriz.

Güney Kore, bu anlamda en hızlı şekilde ilerleyen ve adından söz ettiren ülkelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Nitekim Güney Kore’nin en büyük bankaları bu anlamda kendi sınırlarını belirlemeye başladı. Kripto paralar artık resmen destekleniyor.

OmiseGO ve Shinsan Fan Bu Anlamda Öncü Oldular

Yeni ortaklık sistemleri ve yatırım biçimleri ile birlikte kripto para sistemlerine karşı büyük bir yenilik süreci beraberinde geldi. OmiseGO, bu anlamda gerçekleştirilen ilk sistem oldu. Şirket kanadından yapılan açıklama ise şu şekilde;

Omise ve OmiseGO, dijital paraların dünya çapında yaygınlaşmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda merkezi olmayan ekonomiyi kolaylaştıran bir platform oluşturmayı hedefliyor. Plasma yazılım mimarisini kullanan OMG platformu, Etherum ile çalışan bir kamusal ağ olarak inşa ediliyor. Cüzdanının ilk aşaması yakın zamanda piyasaya sürüldü ve herkesin kullanımına açık durumda. OMG Ağı’na sorunsuz bir şekilde bağlanmak için işlerinin bir parçası olarak online varlık takasına ihtiyaç duyanların işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz

Bununla birlikte yine en büyük bankalardan birisi olarak dikkat çeken Shinsan Fan, müşterilerine kripto para sistemlerine yönelik olarak alternatifler sundu. Diğer bankalar da zaman içerisinde bu büyümeyi destekleyecek gibi görünüyor. Shinsan Fan kanadından yapılan açıklama ise aşağıdaki gibidir;

Shinhan, Bitcoin adresleri ve cüzdanlarının özel anahtarlarının banka tarafından yönetildiği ve yayınlandığı bir sanal Bitcoin kasa platformunu test ediyor. Şuan için Banka, kasa hizmetini ücretsiz olarak sunmayı ancak para çekme işlemleri için bir ücret talep etmeyi planlamakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay