Blockchain

Güney Kore Hükümeti Oylama Sisteminde Blockchain Teknolojisini Deneyecek

Güney Kore yeni bir oy verme sistemini deneyecek olduğunu açıkladı.

Güney Kore hükümeti yeni aldığı karar ile birlikte farklı oylama sistemlerini deneyecek ve kripto paralar dışında zincir teknolojisinin önemini anlayabilecek olduğu oylama sistemini geliştirecek. Güney Kore Ulusal Oy Takibi Merkezi tarafından yapılacak olan destek ve takip ile birlikte kurulacak olan yeni oylama sisteminde Güney Kore vatandaşlarının cep telefonlarından ve elektronik cihazlarından Blockchain teknolojisinden faydalanarak oy kullanılabilecek oldukları bir sistem üzerinde çalışmalar yapılacak olduğu açıklandı.

Güney Kore’de bir İlk olacak

ICO’ların yasak olduğu ülkede, kripto para birimleri ile ilgili olarak çok farklı adımlar atılmış ve devlet memurlarının kripto para alması konusunda bazı yasaklar uygulanmıştı. Bu yasaklara rağmen zincir teknolojisinden vazgeçmeyecek olduğunu ve bu teknolojiyi geliştirmeye devam edecek olduğunu açıklayan Güney Kore hükümeti, son deneyecek olduğu oylama sistemi ile gelecekte güvenilir oy verme işlemlerinin vatandaşlarının akıllı cep telefonlarından yapabilmesine imkan ve olanak tanıyacak olduğunu gösterdi. Ülkede, henüz oy verme sistemi yeterince gelişmiş olmasına rağmen sadece fiziksel olarak bazı belirli noktalardan oy verme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu