coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore'de borsalar şaşkın!

Güney Kore’de borsalar şaşkın!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore’de alınan yasal kripto para borsası kararları ülke genelinde bir takım zorluklar ve şaşkınlıklara sebep oldu. Hükümetin açıkladığı vergi planının yakın zaman öncesine kadar beklenenden daha farklı olduğunu ifade eden kripto para borsalarının bir kısmı ciddi bir kriz yaşanabilecek olduğunu ve vergi konusunda gelen yeni kuralların kendilerini yakından ilgilendiriyor olmasının ciddi problemlere sebep olabilecek olduğu açıklamasında bulundu.

Güney Kore’de kripto para borsalarının vergi verecek olmasının birkaç gündür tartışma konusu olmasına rağmen, özellikle son 2 gündür yaşanın onaylanması dolayısı ile daha fazla tepki gösterilmeye başladığı belirtildi.

Vergi konusu ciddi kriz yaratabilir

Kripto para borsalarının ciddi vergiler ödeyebilecek olduğu ve bu ödenecek vergilerin komisyon oranları ile yatırımcılardan çıkacak olduğu beklenirken, yatırımcıların ise artış gösteren komisyon oranları dolayısı ile daha sık ve daha fazla problemler yaşayabilecek olduğu belirtiliyor. Bitcoin sahiplerinin ve kripto para borsalarının bu konudan yakından etkilenecek olması geleceğe yönelik Güney Kore hükümetine daha fazla tepkilerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

*Uygulanacak vergi oranları belli değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail