coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerGüney Kore'de Kripto Paralar İçin 'Do Kwon Yasası' Geliyor: Haziran Ayında Başlayacak

Güney Kore’de Kripto Paralar İçin ‘Do Kwon Yasası’ Geliyor: Haziran Ayında Başlayacak

Güney Kore'de 19 Temmuz'dan itibaren kripto para manipülasyonunu önlemeye yönelik sert kurallar uygulanacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore hükümeti 19 Temmuz’da “Sanal Varlık Kullanıcı Koruma Yasası”nı uygulamaya koyacağını açıkladı. Yeni yasa, piyasa manipülasyonunu, yasadışı işlemleri ve açıklanmayan önemli bilgilerin kullanımını yasaklayarak kripto para kullanıcılarını korumayı amaçlıyor.

Uygulama kararnamesi ve denetim yönetmeliklerine göre, piyasa manipülasyonu, yasadışı ticaret ve sanal varlıklarla ilgili açıklanmamış önemli bilgilerin kullanımı kesinlikle yasaklandı.

İhlaller, bir yıldan fazla hapis cezası veya sebepsiz zenginleşme miktarının üç katından az olmamak ve beş katından fazla olmamak üzere ve para cezası dahil olmak üzere cezai yaptırımlarla sonuçlanabilir. Haksız kazanç miktarının 5 milyar won’dan fazla olması halinde, en fazla müebbet hapis cezası verilebilecek ve haksız kazanç miktarının iki katına eşdeğer para cezası da verilebilecek.

İlgili Haber  Binance, Ronin Listelemesindeki Sorunlar ile İlgili Yeni Açıklama Yayınladı: Sert Uyardı

Para cezaları, Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) suçlamaları Başsavcı’ya bildirmesi ve Başsavcı’dan soruşturmanın sonuçları ve para cezasına konu olan kişinin durumu hakkında bildirim almasının ardından uygulanabilir.

Buna ek olarak, hackleme ve bilgisayar arızaları gibi kazaların sorumluluğunu yerine getirmek için, sanal varlık işletmecileri, soğuk cüzdanda ayrı olarak depolanan sanal varlıklar hariç olmak üzere, sanal varlıkların ekonomik değerinin %5’inden fazla bir tazminat limiti ile sigorta veya kesintiye abone olmak zorunda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail