Borsa

Güney Koreli Kripto Para Borsaları, Rus Vatandaşların Hesaplarını Dondurmaya Başladı!

Güney Kore merkezli kripto para borsası Gopax, 20 Rus kullanıcının hesabının dondurulduğunu aktardı.

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş, Rusya‘nın çok ağır yaptırımlara maruz bırakılmasına yol açtı. Ukrayna’yı işgal eden Rusya şu an küresel ekonomik bir darbe yedi ve bunun artçı şokları devam ediyor.

Küçük Borsalar, Rus Kullanıcıları Engellemeye Başladı

Özellikle büyük kripto para borsalarından Rus vatandaşlarının hesaplarının dondurulması talep edilse de bu talep büyük borsalar tarafından kabul edilmemişti. Coinbase ve Binance yetkilileri, Putin’in eylemleri sebebiyle masum Rus vatandaşlarının cezalandırılmasını doğru bulmadı ve buna şu an karşı çıktı.

Ancak Güney Kore merkezli bir kripto para borsası ise şimdiden 20 Rus kullanıcının hesabını dondurduğunu açıkladı.

İlgili Haber
Ukrayna'nın Kripto Engeli Çağrısına Büyük Borsalardan Olumlu Cevap Veren Yok

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Gopax, Çarşamba günü yaptığı duyurusunda Rus hesaplarını ve IP adreslerini blokladığını açıkladı. Yerel medya tarafından aktarılan bilgilere göre borsa Rus kullanıcılara ait olan 20 hesabı engelledi. Gopax, bu kısıtlamaların OFAC ve AB tarafından Rusya’ya karşı uygulanana yaptırımlar nedeniyle alındığını vurguladı.

Hong Kong merkezli Animoca Brands de aynı zamanda Rus kullanıcılara hizmet vermeyeceğini vurguladı. Küçük kripto para borsalarının büyük ihtimalle az Rus trafiği nedeniyle bunu yapması mantıklı iken önde gelen kripto para borsalarının trafiğinin önemli bir kısmını Rusya oluşturmakta. Borsaların bu sebeple bir mahkeme celbi gelene kadar Rus kullanıcılara hizmet vermeye devam etmeleri oldukça makul bir karar gibi duruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Piyasayı hepten batırmayımı planlıyorsunuz acaba kripto borsasında suyu çıkmaya başladı arrtık


Başa dön tuşu