blank
BitcoinHaberler

Günün Menüsü : “Short Kızartma” Bitcoin’de (BTC) 4 Saatte 445 Milyon $ Buhar Oldu

Bitcoin'nin düşeceğine inanan yatırımcılar, gözleri yaşlı şekilde tahtayı izledi.

Bitcoin’in 20.000$’ı geçmesi hayranlarını sevindirirken, 19.800’lü seviyelerden yeniden düşeceğine inanan yatırımcıları, gözleri yaşlı bıraktı.

Bitcoin’in 19800$’lı seviyelerde yaklaşık 2 saat oyalandığı süreçte short pozisyon açan yatırımcıların paraları, 20.800$’ın görülmesiyle buhar oldu. Son zamanlarda bu kadar yüksek miktarda likit olma oranı görülmemişti.

Bu veri Bitcoin’nin 20.000$ kıramayacağını düşünen yatırımcıların sayısının da az olmadığını gösteriyor.

ByBt’nin verilerine göre Bitcoin’in rekora koştuğu dakikalarda borsalarda işlem gören 445 milyon$ buhar oldu. Bunun 420 milyon $’ı sadece Bitcoin’de eriyen para.

Her zaman hatırlattığımız gibi kripto para piyasaları, yüksek volatilite içerdiği için, yüksek kaldıraçla işlem yapan yatırımcıların para kazanmasının çok zor olduğu piyasalardır. Anlık fiyat hareketlerinin her iki yöne de çok sert şekilde kırılabileceğini unutmadan, düşük kaldıraçla işlem yapmanız paranızın buhar olmasını engelleyecektir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu