binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizHalving Öncesi Bitcoin'de Ralli Bekleyen Tecrübeli Analist Düşüşe Geçti! İşte Nedenleri!

Halving Öncesi Bitcoin’de Ralli Bekleyen Tecrübeli Analist Düşüşe Geçti! İşte Nedenleri!

10X Research kurucusu Markus Thielen, çeşitli sebeplerden dolayı teknoloji hisse senetleri ile Bitcoin ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıklarında düşüşe geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoinlerde İran ve İsrail arasında yaşanan gerilim etkili olmaya devam ederken dün akşam yine ani bir düşüş yaşandı.

BTC tekrardan 62.000 dolar seviyelerine gerilerken halving öncesi ralli bekleyen analist de pes etti.

Bu noktada yarılanma öncesi ralli yaşanacağını ve fiyatın rekor seviyelere çıkacağını tahmin eden 10X Research kurucusu Markus Thielen, çeşitli sebeplerden dolayı teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıklarında düşüşe geçti.

Müşterilerine yazdığı bir notta kripto paralardaki yükseliş eğilimin azaldığını belirten Thielen bu durumda FED’in faiz indirimi yapma ihtimalinin azalmasının, tahvil getirilerinin artmasının ve ABD’de listelenen spot BTC ETF’lerine olan akışların azalmasının etkili olduğunu yazdı.

“Bitcoin ve kripto para birimleri ile hisse senetleri gibi riskli varlıklar için büyüyen endişemiz önemli bir fiyat düzeltmesinin eşiğinde olmalarıdır.

Bu durumun birincil ve en önemli nedeni beklenmedik ve kalıcı enflasyondur. Bu da FED’in faizleri uzun süre daha yüksek tutması anlamına geliyor ve bu noktada FED’in faiz indirimi ihtimalinin azalmasına neden oluyor.

Zira 2023/2024 Bitcoin rallisinin çoğu, faiz oranlarının düşürüleceği beklentilerinden kaynaklanıyor ve bu anlatı şu anda ciddi şekilde sorgulanıyor.

Diğer bir önemli neden de ABD’de listelenen spot Bitcoin ETF’ler’ine akışların kurumasıdır. Zira BTC rallisinde ETF’lere olan yüksek girişlerin de etkisi büyüktü.

İlk baştaki yenilik heyecanının ardından ETF akışları, fiyatlar artmaya devam etmediği sürece tükenme eğiliminde oluyor.”

Analist son olarak tahvil getirilerinin artmasının da BTC gibi riskli varlıklarda düşüşe geçmesinde etkili olduğunu belirterek “Yapışkan ABD enflasyonu ve dirençli işgücü piyasası ile ekonominin teşvik ettiği sözde şahin yeniden fiyatlandırma, 10 yıllık Hazine tahvil getirisini bu ay 40 baz puan artırarak Kasım 2023’ten bu yana en yüksek seviyesi olan %4,61’e yükseltti. Risksiz faiz oranı olarak adlandırılan bu oran, teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi yüksek riskli/yüksek getirili varlıklara yatırım yapmanın çekiciliğini azalttı.” dedi.

Bitcoin yazım esnasında 62.970 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail