Kripto HaberleriAltcoinHangi Altcoine Yatırım Yapılmalı? - Altcoin Almak Mı Kazançlı, Bitcoin Mi?

Hangi Altcoine Yatırım Yapılmalı? – Altcoin Almak Mı Kazançlı, Bitcoin Mi?

Takip et

Bitcoin fiyatı 10 yıldır kripto para birimi piyasasının en belirgin ve en fazla ilgi gören kripto parası. İlk kripto para birimi olarak yasaklanmadığı sürece bu böyle devam edecek. Bitcoin’e bir rakip çıkması 5 yıl içerisinde pek fazla doğru görülmüyor ve mümkünatı olmayacağı tahmin ediliyor. Altcoinler ise Bitcoin’e göre tamamen ayrı bir konu. Eğer ki Bitcoin ve altcoin yatırımcısı olma noktasında kararsızlık yaşadıysanız ve bu konuya geldiyseniz belki sizi aydınlatabiliriz.

Kripto para yatırımları giderek daha fazla sayıda insanın dikkatini çekiyor ve dünyada 40 milyon civarında insanın hayatında en az bir kere kripto para birimi yatırımı yaptığı, bu yatırımın ilk tercihinde Bitcoin’i seçtikleri tahmin ediliyor. Coinbase kripto para borsasının aktif 30 milyon üyesinin hesabı olması da bu rakamın daha fazla olduğu iddialarını destekliyor.

Kripto para birimlerinin arasında kararsızlık yaşamak ve bunlar ile ilgili kesin bir karara varamamak en büyük kaybın sebeplerinden bir tanesi olabilir. Eğer bugün Bitcoin ve altcoin yatırımları kararsızlığı yaşadıysanız ve hangi kripto para biriminin sizin için bu ay iyi olacağına karar veremediyseniz bir an önce karar vermeniz gerekebilir.

Ethereum İlk tercih olabilir

Eğer yeni ve daha önce hiç altcoin yatırımı yapmadıysanız piyasa hacmi ve oranları nedeniyle Ethereum ilk tercihiniz olabilir. Bugün 196 dolar değere sahip olan ETH’nin diğer altcoin rakiplerinden daha fazla ilgi görmesinden dolayı ve 3. sırada olan XRP ile ilgili bazı Ripple şirketine ait olumsuz kötü iddialar olmasından dolayı en iyi tercih olacağını söylemek mümkün.

Eğer Ethereum sizin için adı bakımından veya bir nedenden dolayı istenmeyen bir altcoin yatırımı ise farklı alternatifleri değerlendirelim.

Litecoin 100 dolara yakın değeri nedeniyle ve ilk 10 kripto para biriminden bir tanesi olduğu için en iyi tercihlerden bir tanesi olabilir. Ancak Litecoin yatırımının değerinin bazen diğerlerinden daha çok, bazen ise diğerlerinden çok daha az seviyelerde yükselebildiğini ve bunun Ethereum’a göre daha çok olabildiğini hesaplayarak altcoin yatırımı yapmak çok önemli.

Bitcoin yatırımının değeri yükseldikçe altcoin yatırımlarının değeri de yükseliyor ancak bu bazen böyle olmayarak tam tersi fiyat durumları ortaya çıkabiliyor. Kripto para yatırımcılarının eğer Bitcoin fiyatına bakarak hareket ederler ise altcoin yatırımları her zaman için bazı tedirginlikleri oluşturabilir. Bu tür bir yatırımcı olacaksanız Bitcoin yatırımı sizin için daha iyi olabilir. Unutmamak gerekir ki yüzde 68 seviyelerini geçen Bitcoin piyasa hakimiyeti bu seviyelerde kaldıkça ve yükseldikçe altcoinlerde ciddi bir yükseliş beklenmiyor aksine düşüşler bekleniyor.

Bitcoin daha kazançlı olabilir

Kısa vadeli yatırımlarda ve uzun vadeli yatırımlarda her zaman için elinizde 1 Bitcoin olana kadar altcoin yatırımlarından uzak durmanız öneriliyor. Ancak eğer ille de altcoin yatırımı yapacağım ama kazanmam gerek diyorsanız kendinizi de yatırımlarınızı da riske atmamak için kripto para birimlerine ortak pay vererek %70 Bitcoin yatırımı, %30 ise altcoin yatırımı yapmanız size daha fazla kazandırabilir ve kayıp durumunu büyük oranda engelleyebilir. Az önce de belirttiğimiz gibi BTC hakimiyetinin yüksek olması altcoinler için oldukça olumsuz. Uzmanlara göre altcoinlerde ciddi fiyat yükselişleri ve rekor seviyeleri görülmesi için BTC hakimiyetinin yüzde 40 seviyelerine gerilemesi gerekiyor. Bu yüzden bu süreçte BTC yatırımı her zaman olduğu gibi en güvenli liman olacaktır.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiştir. Yatırım tavsiyesi veya önerisi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları