AnalizBitcoin

Haziran Ayından Beri Bitcoin Tahminleri Tutan Analiste Göre Boğa Sezonu Ne Kadar Daha Sürecek?

PlanB'nin son açıklamalarını aktardık...

Stok akış modelinin (S2F) kurucusu olan ve bu indikatöre göre BTC’nin 28.000 dolara kadar düştüğü Haziran ayından beri cüretkar tahminlerde bulunan ünlü analist PlanB, şu ana kadar çizdiği yol haritasından sapmadı.

Daha önceki açıklamasında “Bir çok temel nedenden ötürü haziran ve temmuz aylarında zayıflığın devam ettiğini görebiliriz. 2021 için en kötü senaryoma göre, Ağustos’ta 47.000$’ın, Eylül’de 43.000$’ın, Ekim’de 63.000$’ın, Kasım’da 98.000$’ın, Aralık’ta 135.000$’ın üzerinde olacağız.” demişti ve bu tahminlerin başarılı şekilde tuttuğunu görüyoruz.

İlgili Haber  Bitcoin, Bu Senaryoyu Takip Ediyor! Sırada Ne Var?

BTC için sene sonu tahminini 135.000 dolar olarak gösteren analist, son açıklamasında “Zincir içi verilerde herhangi bir zayıflama yok. Tahminime göre, boğa piyasasının 2. ayağının bitmesine daha en az 6 ay daha var”.

Bu bağlamda önümüzdeki 6 aylık süreç için hala boğa sezonunda olacağımızı düşünen analist, S2F’nin şimdi 100.000 dolara doğru bir yükselişi gösterdiğini sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu