Kripto HaberleriAltcoinHecoin Olayında Beklenen Son! Kripto Para Buharlaştı!

Hecoin Olayında Beklenen Son! Kripto Para Buharlaştı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasalarına yönelik artan yatırımcı ilgisi dolandırıcıların da gözünden kaçmıyor. Bunu fırsata çevirmek isteyen dolandırıcılar, yatırımcıların bilgisizliğinden ve kısa sürede zengin olma hayallerinden yararlanarak büyük vurgunlar yapıyor.

Geçtiğimiz aylarda Türk kripto topluluğunun gündemini meşgul eden Hecoin adlı projede beklenen gün geldi. Kendi uygulaması üzerinden ön satış yapan proje bu fonların 22 Kasım tarihine kadar kilitli kalacağını ve bugün satış için açılacağını duyurmuştu.

Hiçbir borsada listelenmeyen ve sadece kendi uygulaması üzerinden alınıp satılabilen coin, kilitlerin açılmasına kısa süre kala % 622881 oranında düşüş yaşadı.

Ön satışta ortalama 100$’lık bir yatırım yapan kullanıcının parası 0.50$’a kadar düşerken, insanlar sosyal medyadan sitemlerini dile getirdi.

Dolandırıldıklarını iddia eden yatırımcılar, haklarını hukuk önünde aramaya devam edeceklerini ifade ederken, projeyi araştırmadan reklamını yapan fenomenlere de tepki gösterdiler.

Neler Olmuştu?

Proje her ne kadar ABD menşeili olduğunu iddia etse de, projenin sahiplerinin Türk olduğu ve projenin sadece Türklere satış yapılmak üzere hazırlandığı iddia edilmişti. Projenin yatırımcı grupları ve sosyal medya hesaplarındaki kitlenin sadece Türk yatırımcılardan oluşması bazı soru işaretlerine neden olmuş ve projenin reklamını yapan fenomenler eleştirilmişti.

Projenin sadece 250$ karşılığında fenomenlere reklam yaptırdığı da iddialar arasında.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

4 YORUMLAR

guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Cenk

Aptalı dolandırılmak suç değil demek ki 🤣

Erh

Aynısı şu sıralar bitranium diye bir coinde yaşanıyor 😂

Anonim

Bitraniumda sorun yok çamur atmayın

Cenk

Bunda da sorun yoktu 🤣 çamur atmaya gerek yok yakında buharlaşınca illa göreceksin 😄

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları