BitcoinEthereumHaberler

Hedge Fonu Yöneticisi Ken Griffin: “Bu Altcoinler Bitcoin’i Geçecek!”

Ken Griffin kripto para yatırımı için yasal netlik arıyor.

Amerikan çok uluslu hedge fonu Citadel LLC’nin kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, The New York Times’ın DealBook konferansında Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yönetimi altında 39 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan şirketin CEO’su Griffin, Ethereum gibi üstün blok zinciri teknolojisine dayanan kripto para birimlerinin önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in yerini alacağına inandığını ifade etti.

Bitcoin’in çevreye çok zarar verdiğini söyleyen Griffin, Bitcoin’deki işlem ücretlerinin fazla olduğunu ve dolandırıcılık eylemlerine karşı da açık olduğundan Bitcoin’in ticari kullanıma uygun olmadığını savundu.

Bitcoin hakkındaki olumsuz düşüncelerine rağmen kripto para birimlerinin dayandığı blok zinciri teknolojisi hakkında “Gerçekten ilginç bir teknoloji. Dünya çapında merkezi olmayan bir defteri tutmanın güçlü bir yolu.” dedi.

Yüksek enflasyona ve yaşanan ekonomik krize de değinen Griffin, kripto para birimlerinin bu sorunları çözebileceğinden endişeli olduğunu belirttikten sonra çıkarılacak dijital doların daha faydalı olabileceğini dile getirdi.

Çin’in dijital yuan çalışmalarını örnek göstererek gelişmelerin halen çok erken aşamada olduğunu da sözlerine ekledi.

Ken Griffin, her ne kadar Bitcoin ve kripto para birimlerinin bir değeri olmadığını düşünse de bu alanda düzenleyici bir netlik olduğu taktirde şirketin müşterilerine kripto hizmeti sunabileceğini söyledi.

“Düzenleyici belirsizlik nedeniyle kripto ticareti yapmıyoruz. Düzenleyici netlik olduğunda çok daha rekabetçi bir pazar olacak. Bu olursa çok iyi olur ve  ben de ticaret yapardım. Çünkü fiyat yapan birinci sınıf bir firmaya sahip olmak isteyen aracılık ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılardı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu