BitcoinHaberlerKripto Para

Hindistan Abarttı! Kripto Para Birimleriyle İlgilenenler Tutuklanacak!

Hindistan'da kripto para birimlerine yönelik düzenlemeler belirsizliğini koruyor.

Hindistan’ın Bitcoin ve kripto para birimleri üzerinde nasıl bir düzenleme yapacağı halen belirsizliğini korurken Reuters Hindistan yasakları ile ilgili bir iddiada bulundu.

Kripto yasa tasarısının özetine atıfta bulunan Reuters, Hindistan hükümeti tarafından önerilen kripto para tasarısının, yasayı ihlal edenler için hapis cezası da dahil olmak üzere kripto paralar için daha sert önlemler getirebileceğini belirtti.

Tasarının özetine göre, Hindistan hükümeti bir değişim aracı, değer deposu ve hesap birimi olarak kripto para birimleri ile ilgili “vatandaşların dijital para birimlerine yönelik madencilik, üretim, tutma, satma (veya) işlem yapma konusundaki tüm faaliyetlerine” genel bir yasak getirmeyi planlıyor.

Hatta yasa tasarısında, yasayı ihlal eden kişilerin herhangi bir arama emri olmaksızın tutuklanabilecekleri belirtildi.

Tartışmalara ve spekülasyonlara yol açan ve kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını yasaklayan tasarı henüz yasalaşmadı.

Kripto tasarısının özetine göre Hindistan hükümeti ayrıca yeni yatırımcıları cezbetmeye çalışan reklamları da sert bir şekilde azaltmayı planlıyor.

Reuters ayrıca, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEBI) kripto varlıklarının düzenleyicisi olacağını da ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

CİBİLİYETİNE TÜKÜRDÜĞÜMÜN MAYMUNLARI GİTSİNLER ÖNCE SOKAKLARA CADDELERE SIÇAN DİNGİLLERİ TUTUKLASINLAR , DÜNYADA GELİR DAĞILIMI VE İNSAN HAKLARININ EN YOĞUN ÖLÇÜLERDE İHLAL EDİLDİĞİ ÖNCÜ ÜLKELERDEN BİRİ HİNDİSTAN’DIR…YAZIKLAR BM’YE…


Başa dön tuşu