BitcoinEthereumHaberler

Hindistan Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Kriptoya dayalı ETF'ler yaygınlaşıyor.

Daha fazla kurumsal yatırımcının kripto para birimlerine olan ilgisinin artması ve benimseme oranının yükselmesi için borsa yatırım fonları (ETF) büyük önem taşıyor.

ABD’de ilk Bitcoin Vadeli işlem ETF’ini  işlem görmeye başlamasının ardından diğer ülkelerden de bu konuda hamleler geldi.

Son olarak  yerel haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hindistan’da Bitcoin ve Ethereum’a dayalı vadeli işlem ETF’i piyasaya sürülecek.

Cosmea Financial Holdings ve Kling Trading India’nın ortak girişimleri Torus Kling Blockchain, Hindistan’ın ilk Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem ETF’ini başlatmak için India INX “Hindistan’ın ilk uluslararası borsası ve Bombay Menkul Kıymetler Borsası’nın yan kuruluşu” ile bir mutabakat imzaladı.

Söz konusu ETF, ABD dışındaki ilk kripto destekli vadeli işlem ETF’i olma özelliğine sahip.

ETF vadeli işlemleri, IFSCA’nın bir sanal alan yapısı altında piyasaya sürülecek.

Torus Kling Blockchain, akıllı sipariş yönlendirme ile 24 saat derin likidite sağlayarak India INX’in likidite sağlayıcısı olacak. Ürün, Torus global dağıtım ekibi ve ortakları aracılığıyla dağıtılacak.

Torus Kling Blockchain, ETF’ler aracılığıyla blockchain destekli ürünlere katılan müşterilerden ilk iki yılda 1 milyar ABD Doları gelir elde etmeyi hedefliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu