BitcoinHaberlerKripto Para

Hindistan’dan Kripto Para Açıklaması: “Biz Hazırız!”

Hindistan'daki kripto para regülasyon çalışmaları devam ediyor.

Hindistan’da kripto para birimleriyle ilgili regülasyon çalışmaları halen devam ediyor.

Reuters’in haberine göre Hindistan hükümetinin ekonomik işler sekreteri Ajay Seth bugün katıldığı bir toplantı esnasında devam eden kripto para regülasyon çalışmaları hakkında konuştu.

Önümüzdeki aylarda ülkede enflasyonun düşmeye başlamasını ve daha ılımlı bir seyirde gitmesini beklediklerini belirten Ajay Seth, hükümetin Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri hakkındaki istişare belgesini hazırlamaya hazır olduğunu söyledi.

“Kripto paralar konusundaki istişare belgemiz hazır sayılır. Yalnızca yerli ve kurumsal paydaşlarla değil, IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşlara da danıştık.

Yakın zamanda istişare belgemizi sonuçlandıracak duruma gelmeyi umuyoruz.

Kripto paralar konusundaki kararımız ne olursa olsun kriptoyu yasaklamayı seçen ülkeler küresel bir konsensüs olmadıkça başarılı olamazlar.

Zira Seth’e göre kripto para birimleri konusunda küresel olarak ortak bir düzenleme olması gerekiyor.

“Kripto para birimleri konusunda dünya çapında bir anlaşmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Bana göre -ülkenin kripto yaklaşımından bağımsız olarak- kripto para birimlerini yasaklamak veya düzenlemek geniş bir çerçeve ve tüm ülkelerin katılımını gerektiriyor.”

Bu bağlamda da Hindistan kripto paraları nasıl düzenleyeceğini seçmeden önce diğer ülkelerin mevzuatını da inceleyecek.”

Hindistan’daki Kripto Para Yaklaşımı!

Hindistan’da kripto para sektörün nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda halen net bir fikir birliği bulunmuyor.

Kripto paralara şüpheli yaklaşan merkez bankası Mayıs ayının başlarında yaşanan UST ve LUNA çöküşünden sonra vatandaşlara kripto para piyasasına yatırım yapmamaları konusunda bir uyarı yayınlamıştı.

Bu yılın başlarında bir merkez bankası yetkilisi T. Rabi Sankar da kripto paralara genel bir yasak getirmenin ülke için en uygun seçenek olacağını belirtmişti.

Son olarak Hindistan’da hükümet kripto para ticaretinden elde edilen gelirlerden 1 Nisan’dan itibaren %30 vergi almaya başlamıştı.

İlgili Haber
Hindistan'da Kripto Para Gelirlerine Bugünden İtibaren Yüzde 30 Vergi Uygulanacak
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu