Kripto HaberleriBitcoinHODL Edilen Bitcoin (BTC) Miktarı Son 5 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

HODL Edilen Bitcoin (BTC) Miktarı Son 5 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Takip et

Yatırımcılar, en büyük kripto paranın gelecekte tekrar yükselişe geçeceği beklentisiyle devam eden Bitcoin (BTC) fiyat düşüşünü farklı stratejilerle yönetmeye çalışıyor. Bu durumda, çoğu Bitcoin yatırımcısı ‘HODL’ yatırım stratejisini benimsiyor gibi görünüyor.

HODL Edilen Bitcoin Miktarı, Piyasa Dalgalanmasının Ortasında 5 Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı

22 Eylül itibariyle, HODL edilen Bitcoin miktarı yaklaşık 143.74 milyar dolar değerinde 7.495.059,588 adet BTC ile beş yılın rekor seviyesine ulaştı.

HOLD altındaki BTC miktarının belli bir kısmını, sahipleri erişim anahtarlarını kaybetmiş adreslerdeki BTC’leri içerdiğini belirtmek gerekiyor. Bu tür BTC’ler kayıp paralar altında sınıflandırılıyor.

Özellikle, HODL’daki miktar kısmen piyasanın yüksek volatilite ile nitelendirilen mevcut durumunu yansıtıyor. Bu durumda, BTC tutan adreslerin artması, yatırımcıların BTC’lerini satmaya istekli olmaması nedeniyle piyasa için olumsuz bir görünüme işaret ediyor.

İlgili Haber
JPMorgan CEO'sundan Bitcoin (BTC) Hakkında Şoke Eden Açıklamalar Geldi!

Ayrıca, elde tutma muhtemelen daha az sayıda BTC’nin likiditeden etkilenerek dolaşıma girmesine neden olurken, balinaların piyasaya dump yapma ve fiyatları etkileme şansını da sınırlıyor.

Bu durumda, uzun vadede kripto paralara inanan yatırımcılar, bir piyasa rallisi beklentisiyle varlıklarını ellerinde tutmaya devam ediyor.

Ayrıca, birçok analist mevcut piyasa düzeltmesinin geçici olduğunu ve genel BTC yükselişinin bir parçası olduğunu düşünüyor.

Özellikle, Amerika Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranı artışlarıyla birlikte, Gareth Soloway gibi bazı analistler, BTC’nin tekrar yükselmeden önce yaklaşık 12.000 dolara kadar düşebileceğini belirtiyor.

Bu yazının yazıldığı sıralarda BTC fiyatı 19.200 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*HOLD, elindeki varlıkları satmadan tutmak anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları