Kripto HaberleriBitcoinHollanda'da Sınavda Bitcoin Soruları

Hollanda’da Sınavda Bitcoin Soruları

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hollanda’da lise öğrencileri için yapılan OVW olarak isimlendirilen sınavda öğrencilere sorular soruldu. Sorulan sorular arasında Bitcoin ile ilgili olarak 3 farklı soru sorulurken lise öğrencilerinin bu soruları yanıtlaması istendi. Öğrencilere 2014 yılında her 10 dakikada bir kez olacak şekilde 25 Bitcoin üretildiği, buna göre 18 milyon Bitcoin’in hangi tarihte üretilecek olduğunun hesaplanması istendi.

Öğrenciler soruları hemen yanıt verdiklerine değinerek bu soruların yanıtlarını ve soruları da Reddit sitesi üzerinden yayınlayarak sınavlarda artık Bitcoin ile ilgili soruların sorulmaya başlandığını gösterdi.

Öğrencilerin Bazıları Tepki Gösterdi

Bazı öğrenciler ise sınav sorularının Bitcoin ile ilgili sorular olması dolayısı ile henüz daha Bitcoin hakkında bilgisi olmayan öğrencilerin sorun yaşayabilecek olduklarını iddia etti. Hollandalı öğremcilerin bu tepkilere yanıtı ise öğretmenleri tarafından hazırlanan sınavın genel olarak hesaplama mantığı üzerine olduğu, herhangi bir şekilde Bitcoin bilgisi gerektirmediği, zira Bitcoin hakkında kendilerine sınav kağıdında genel olarak üretim ve 1 Ocak tarihi itibari ile 12.7 milyon oranında Bitcoin mevcut olduğu bilgilerinin verildiğinin açıklandığı paylaşıldı. Bitcoin soruları kısa süre içerisinde dikkat çekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları