Haberler

Hong Kong Kripto Para Raporunu Yayımladı! Temmuz’da Yasa Geliyor!

2022 yılında çok fazla yasal düzenleme konuşacağız.

2022 yılında bol bol yasal düzenleme konuşacağımızı aktarmıştık. Bunun ilk sinyalleri gelmeye başladı. Türkiye’nin de yasal düzenleme hazırlığı yaptığı bu günlerde Hong Kong’dan da bir açıklama geldi.

Hong Kong bu yıl Temmuz ayına kadar kripto para birimlerine yönelik yeni bir yasal çerçeve oluşturmayı ve bunu 2023-2024 yıllarında uygulamaya koymak istediğini duyurdu.

Hong Kong Para Otoritesi tarafından yayınlanan raporda, kripto para birimlerine yönelik önemli tespitlere yer verildi.

Raporda kripto para birimlerinin oluşturacağı riskler hatırlatılırken, finansal inovasyonun önünün kesilmemesi gerektiği de vurgulandı.

Bu iki önemli unsur arasındaki dengenin kurulması sırasında oluşturulacak yasal çerçevenin öneminden bahsedildi.

Raporu özetleyen Çin’li gazeteci Colin Wu şu ifadeleri kullandı:

“Raporda özetle: Kripto varlıklar henüz finansal istikrar için önemli riskler oluşturmamış olsa da bu noktada yapılacak yasal düzenlemelerin hem çeşitli risklerin ele alınmasına yardımcı olacağı hem de finansal inovasyonun potansiyel faydasını benimsememize yardımcı olacağı belirtiliyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu