BlockchainHaberler

İBB Kendi Dijital Cüzdan Uygulamasını Başlatıyor!

İBB'nin blokzincir projesi kamuda ilk olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) dünyada gelişmekte olan Blokzincir teknolojisine kayıtsız kalmadı. İBB 2050 vizyonunda önemli bir yere sahip olan “akıllı şehir” projesini adım adım geliştiriyor.

İBB, Blokzincir projesi ile vatandaşların dijital bir cüzdana sahip olacağını ve bu cüzdanda vatandaşların belediyeden aldığı hizmetlere ait tüm verilerin kaybolmadan, güvenli bir şekilde saklanacağını söyledi.

İBB, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Proje kapsamında, İstanbullulara dijital cüzdan hizmeti sunulacak. Vatandaşlar hizmet aldıkları birimlerdeki tüm verilere kolaylıkla ulaşabilecekler. Proje sayesinde, evrak ve belge temini konusunda vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacak.

Proje ilk etapta İSKİ, İGDAŞ ve İSMEK’te hayata geçirilecek. Vatandaşlar dijital cüzdanlarındaki belgelerini güvenle koruyabilecekler. Aynı zamanda doğalgaz ve su aboneliklerini de bu teknoloji üzerinden gerçekleştirme imkanına sahip olacaklar.

İBB’nin bu hizmetleri, Kişisel Verileri Koruma Kanunu’na uygun olarak sunulacak. BlokZincir sayesinde aynı belgeler tekrar tekrar verilmek zorunda kalınmayacak, hem süreçten, hem basılı belgelerden hem de zamandan tasarruf sağlanmış olacak.”

Türkiye’de kamu alanında ilk kez uygulanacak olan BlokZincir Projesi, dünyanın en önemli teknoloji otoritelerinden olan International Data Corporation’ın (IDC ) IDC Türkiye Dijital Dönüşüm 2021 ödüllerinde birincilik elde etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Gats

👏👏👏


Başa dön tuşu